Minižáci U12 mají za sebou úspěšný vstup do kvalifikace

První utkání v letošní kvalifikace o MČR mají za sebou úspěšně minižáci U12. V prvním turnaji vcelku jednoznačně přehráli jednoho ze soupeřů - tým BC Vysočina (Jihlava). Další soupeři o účast na MČR je teprve čekají, mimo jiné i proto, že brněnští Skokani k turnaji kvůli vysoké nemocnosti nepřijeli. Z turnaje 5 ti týmů, který jsme měli v sobotu ve Žďáře pořádat se tak odehráli pouze tři utkání a pro domácí vlčata to navíc znamenalo pouze jedno utkání ze 2 plánovaných. Pro kluky to tak byl jasný signál, aby se nešetřili a vše co umí ukázali v tomto jednom utkání. To se jim povedlo beze zbytku.

Kluci předvedli jeden z těch povedených týmových výkonů, založených na soustředění, rychlosti, bojovnosti. Hned od prvních minut dostali soupeře z Jihlavy pod tlak, a kromě cca 3 minut v závěru první čtvrtiny tento přístup drželi po celé utkání. V utkání se vlčata prezentovali týmovou hrou, do které se při pravidelném střídání zapojili všichni hráči z týmu. Ano, některým se dařilo více a některým možná trochu méně, ale přístupem a snahou byli kluci na jedné vlně a to bylo hlavní. Určitě k tomu přispěla i silná podpora z hlediště, které bylo opět zaplněné, což je vždycky super.

Pozorovatelný pokrok, předvedli kluci tentokrát hlavně na útočné polovině, kdy se v jejich hře objevovalo více spolupráce se zapojením několik hráčů. Ať už to bylo v protiútoku nebo při hře do zformované obrany v postupném útoku.

Vlčata Žďár   vs.   BC Vysočina
103   :   47   (24:18, 43:24, 68:39)

Kluci se začínají na hřišti vidět a vnímat a dokázali tak do hry přenést prvky, kterým se věnujeme v tréninku. Chce se říct, že jejich hra dostává chvílemi další rozměr. Snad budou v tomto trendu pokračovat a i v dalších utkáních… uvidím v dalších utkáních, která nás čekají.

Je velmi pravděpodobné, že odložené utkání se Skokany Brno sehrajeme pře velikonocemi – středa 27.3. a pak už nás bude čekat druhý kvalifikační turnaj ve Vyškově 6.4., kde se utkáme v přímých soubojích o postup s domácím týmem a Tygry Brno.