Minižáci U12 i v novém roce vítězně

Povedený a vítězný vstup do nového roku mají po uplynulé sobotě za sebou mladší minižáci U12. V sobotním dvojutkání na domácí palubovce přivítali tým z Podolí u Brna a, i když v nekompletní sestavě, přesto dvakrát dosti přesvědčivě zvítězili. 

První utkání začalo vyrovnaně a v průběhu první čtvrtiny měli malí vlci převahu fakticky jen na obranné polovině. V útoku dokázal soupeř kluky vcelku dobře zastavovat. Pravda, naše hra mohla být důraznější a přímočařešjí, ale ne vždy vám to hráči z druhého týmu dovolí. Od druhé čtvtiny ale začali kluci na palubovce získávat větší a větší převahu. A i když bez driblinku, dokázali soupeře přehrávat i v útoku. Některé protiútoky a kombinace na útočné polovině mohli potěšit oko basketbalového fanouška, obzvláště když se do nich během krátkého okamžiku zapojili i 3 nebo 4 spoluhráči. V druhé polovině utkání jsme měli i nadále převahu o které vypovídá celkové skóre.

Vlčata Žďár   vs.   SK Renocar Podolí
93   :   62   (18:13, 47:28, 71:46)

Vstup do druhého uktání po krátké pauze se klukům opravdu nepovedl. Začátek utkání byl od kluků velmi nesoustředěným a "ospalý", což bylo v pravé poledne dost zvláštní. Laxní výkon v obraně, spoustu druhých a třetích šancí pro kluky a holky z Podolí znamenali hned dva time outy pro domácí tým během 8. minut!!!! Ani tak se ale kluci úplně neprobrali a do konce čtvrtiny se tentokrát moc nepředvedli. Vývoj utkání tak nabral jiný směr až v druhé čtvrtině, kdy hlavně Otta se Zdendou, ale i ostatní kluci přidali v obraně i v útoku. Aktivní obrana a hlavně hra v pohybu a spolupráce více hráčů na soupeře platili. 
První pětka se naštěstí nechala strhnout svými kamarády a v druhé půli předvedla už výrazně lepší hru. I přes některé neproměněné střely a nebo další chyby při hře, se na hru dalo koukat, protože se kluci snažili, běhali, bránili.... to je vždycky základ, který mohou potleskem ocenit nejen diváci a fanoušci, ale i trenér. Závěrečná čtvrtina byla překvapivě vyrovnaná ale nic nezměnila na našem druhém vítězství. 

SK Renocar Podolí   vs   Vlčata Žďár
47   :   78   ( 10:14, 46:26, 62:31)

I když nám v utkání chybělo několik kluků, dokázali jsme se s jejich absencí vypořádat a obě utkání zvlávnout. Větší prostor tak dostali jiní a i ti ukázali, že umí..... když se naplno snaží!!!! Dobrá zkušenost a v jednu chvíli také zdvižený prst, který nám určitě pomůže v dalším tréninku. 

Fotogalerii k utkání si můžete prohlédnout níže nebo na klubovém účtu bkvlcizdar na idnes.rajce.cz