Minižáci U12 doma bojovali o 2 vítězství

Až v neděli odpoledne odehráli mladší minižáci domácí turnaj oblastního přeboru. K turnaji nastoupili bez několika spoluhráčů, kteří se v té době účastnili turnaje CEYBL v Polsku a i přesto sehráli 2 velmi vyrovnaná utkání, která jim dali mnoho cenných zkušeností.

První zápas s BK Vyškov, začali kluci dosti nesoustředěně a až s přílišným respektem k urostlým hráčům soupeře. V průběhu zápasu se ale zlepšovali, až vše vyvrcholilo napínavou koncovkou. V té měly vlčata šanci na vítězství poslední střelou s klaksonem. Bohužel tato střela košem nepropadla a tak se z vítězství radoval soupeř. Kdyby kluci nezaspali v úvodu utkání, nemusel na dramatickou koncovku dojít. Tak či tak, to bylo utkání plné energie a emocí a právě v takto vypjatých utkáních hrají kluci s tím správným zápalem, naplno a nadoraz. V takovýchto utkáních "rostou"

Vlčata Žďár vs. BK Vyškov  56:57 (22:21, 34:32, 50:45) 

V druhém utkání se Skokany Brno, byl k vidění rychlý basketbal. Skokani, podobně jako my, hrají rychle a aktivně na obou stranách hřiště a tak se hra často přelévala ze strany na stranu. Ve vysokém tempu se kluci dopouštějí chyb a nepřesností, ale jejich snaha a bojovnost tyto vyrovná. V průběhu utkání se vedení často měnilo a tak neměl nikdo nic jisté a kluci museli hrát pořád s plným soustředěním. Po bojovném výkonu nakonec dokázali v tomto druhém vyrovnaném utkání vyhrát o pár bodíků a mohli se společně radovat z vítězství.

Vlčata Žďár vs. Skokani Brno 72:69 (22:19, 34:39, 55:59)

Obě utkání nám ukázali, že máme ještě před sebou hodně práce, ale je vidět, že jdeme správným směrem. Další turnaj U12 čeká kluky až 2. března. Do té doby ale absolvují někteří z nich utkání se starším U13 a někteří naopak sehrají první turnaje v kategorii U11, kde by měli využít nabité zkušenosti z těchto těžkých utkání.