Minižáci U11 - první turnaj sezóny

Nejmladší minižáci našeho klubu sehráli v neděli na domácí palubovce první turnaj této sezóny. Tým U11 se v tomto roce neúčastní přeboru Jižní Moravy minižáků, protože většina kluků už nastupuju za starší tým U12. Se svými vrstevníky se ale budou v průběhu roku potkávat při nadregionálních turnajích ČBF a také v kvalifikaci o postup na Mistrovství ČR.  

V neděli do Žďáru, k prvnímu turnaji sezóny, přijeli hned dva velmi kvalitní týmy Tygrů - Tygři Praha a Tigers České Budějovice. 

V prvním utkání se kluci střetli s Tigers z Budějovic. Utkání to bylo  v celém jeho průběhu vyrovnané. Přestože začali kluci hodně "vlažně" a nedůrazně, postupně se rozjeli a po první čtvrtině jsme mírně vedli. V druhé čtvrtině nebyl náš výkon tak povedený. Chyběla nám především větší pozornost v obraně. V útoku nás míč neposlouchal, tak jak jsme zvyklí. Možná nervozita, možná přemíra motivace a snahy a samozřejmě i soupeř k tomu přispěl svojí bojovností v obraně. V první půli si kluci z Budějovic vytvořili malý náskok, ale velmi dobrým výkonem ve třetí čtvrtce jsme skóre otočili a do závěrečné čtvrtiny jsme tak vstupovali s dvoubodovým vedením. O vedení jsem rychle přišli po sérii až hloupých chyb. Chybám se nikdo nevyvaruje, ale přestat kvůli nim hrát a bojovat rozhodně není správné. Soupeř náš výpadek skvěle využil a chvíli vedl až o 15 bodů. Náš závěrečný nápor v posledních dvou minutách už k dalšímu obratu ve skóre bohužel nevedl. 

Pro kluky to bylo náročné a poučné utkání. Všichni víme, že umíme lépe, jen jsme to dnes na hřišti nedokázali předvádět delší úseky hry jako tým. 

Vlčata Žďár vs. Tigers České Budějovice
45   :   50  (12:11, 21:27, 31:33)
 

V druhém utkání dne jsme nastoupili proti Tygrům z Prahy. Tygři ukázali svoji sílu proti Budějovickým, a tak bylo na nás, aby jsme svoji hru zvedli aspoň o jeden level. Většinu první a vlastně i většinu druhé půle jsme tahali za kratší konec. Tady nám chyběl kousek aby jsme úspěšně zakončili a tady zas pár kroků, aby jsme soupeře dokázali zastavit v situacích, které už víme jak zvládat. Až do poloviny 4. čtvrtiny bylo utkání velmi podobné tomu prvnímu. Pak se kluci jak mávnutím kouzelného proutku zvedli a až neskutečně zabrali v obraně. Soupeř byl naším náhlým ožitím velmi zaskočen, udělal několik chyb a my je dokázali potrestat sérií rychlých košů z protiútoku. Vlastně Dan dokázal zakončit několik protiútoků a "sám" výsledek utkání otočil. Ani on by ale nebyl hrdinou utkání, kdyby svůj kus neudělali ostatní spoluhráči i z první pětky. Na druhou stranu 13 bodů v řadě od jednoho hráče během 3 minut je velmi povedený výkon, obzvláště, pokud to znamená obrat v utkání. 

Vlčata Žďár vs. Tygři Praha
50 : 47  (7:15, 18:23, 29:36)
 

V průběhu obou utkání jsme hráli jak na houpačce. Chvíli kluci bojovali a hráli rychle, jindy jsme koukali jak soupeři doskakují míče a přehrávají nás jednoduše až do koše. Soustředit se na hru, jednotlivé situace atd. to je jedna z věcí, ve které se musíme zlepšit především. Pak přijdou i dobré a lepší výkony. 

V průběhu turnaje nastoupili i dva nováčci z přípravky. Jenda Šafránek a Oliver Šimon ukázali, že věk není limit především v bojovnosti a snaze. Oba dva se předvedli v tom nejlepším světle a starší kluky skvěle doplnili = speciálně palec nahoru i pro ně.