Minižáci si turnaj v Jihlavě užili i s rodiči

Na sobotní turnaj v Jihlavě jsme možná mohli vypravit i autobus. Kluci, rodiče, trenér, rozhodčí ... Vlci byli v silné sestavě na hřišti i na tribuně a to ještě někteří nevyrazili, byť to plánovali. Fanklub - palec nahoru. ... Obě utkání podle toho také proběhla. Vlčata měla v obou utkáních převahu a sebe i fanoušky bavili týmovou hrou.  

Hned od úvodu předváděli to co aktuálně umí. Někdo se předvedl výkonem v obraně, někdo čtyřmi zahozenými šoupáky, ale i to se někdy stane. V druhé čtvrtině jsme téměř zamkli obranou polovinu a chyby soupeře kluci vesměs dokázali využít ke skórování. 
I v druhém poločase se opakoval podobný scénář. Kluci hráli soustředěně a dařilo se jim hrát rychle i chytře, když soupeř zareagoval v obraně. Skóre nebylo v utkání to důležité, to spíš vlčaty předváděná hra, která měla úroveň.  

BC Jihlava vs. Vlčata Žďár
106 :  27  (13:20, 15:55, 21:76)

V druhém utkání proti Vyškovu byla začátek utkání o poznání vyrovnanější. Vyškov hýřil aktivitou. My jsme však i na toto měli  odpověď. Hrálo se prostě koš za koš. Když se pak kluci kromě útočení začali starat i o obranu sbíral Vyškov body výrazně komplikovaněji. Druhá pětka předvedla podobný výkon jako proti Jihlavě. V poločase tak byl rozdíli mezi oběma týmy znatelný. 
Do druhé půle kluci udrželi intenzitu, z lavičky nenechali svoje spoluhráče na hřišti polevit, a pokračovali tak v dobré hře a do poslední minuty. 32 bodů za posledních 8 minut nakonec znamenalo i těch 101 bodů, za kterým se kluci hnali v posledních 2 minutách... 

Vlčata Žďár vs. BK Vyškov
101  :   22  (23:13, 57:16, 69:22)

Další utkání v U13 hrají kluci opět až za 3 týdny (Spartak Uh. Brod, Tygři Brno).

Kluci U13 na palubovce 

fanklub na tribuně