Minižáci na turnaji v Olomouci

První letošní utkání, turnaj, vítězství a porážky mají po uplynulém víkendu za sebou minižáci U13. Na turnaji O pohár Rektora UP odehráli celkem 5 náročných utkání a nakonec obsadili nepopulární 4. místo. Ve velmi vyrovnaném turnaji rozhodovali maličkosti a někdy nejen ty basketbalové. Ještě v posledním utkání proti Galaxy Košice bojovali kluci o celkové druhé místo, nakonec ale na vítězství a tím pádem ani na "bednu" nedosáhli. Na vyrovnanost týmů i jednotlivých utkání ukazují i jednotlivé výsledky, kdy neprostá většina skončila rozdílem do 15 ti bodů. Pro Vlčata to byla velmi dobrá prověrka před zahájením sezóny, která ukázala na jejich silné i slabé stránky.   

V turnaji jsem se postupně utkali s týmy Pardubic, Olomouce, Brandýsa nad Labem, Tygrů Brno a Galaxy Košice. 

V první utkání proti Pardubicím, předvedli kluci výborný výkon plný energie, snahy a bojovnosti. Zdobil nás rychlý protiútok, nátlaková obrana, na druhou stranu nás brzdila úspěšnost v zakončení. Přeci jen se jednalo o první oficiální utkání na koše standardní výšky a to byla pro kluky velká změna. Když se ale nedaří v útoku, musí podržet obrana a v té se kluci tentokrát předvedli výborně!!!
BK Vividbooks Pardubice  vs.   Vlčata Žďár   21  :  31  (2:10, 12:19, 15:26)

Druhé utkání proti domácí Olomouci bylo pro nás asi nejlepší utkání v turnaji a to i přes těsnou porážku. Hrálo se rychle, tvrdě a oba týmy předváděli pěkný basketbal. Kluci se zlepšili v zakončení a ve hře se už objevovali prvky týmové spolupráce, o kterou se společně snažíme. Olomouc byla nakonec úspěšnějším týmem, ale my jsme odcházeli z hřiště s hlavou nahoře po dobrém výkonu.
BCM Olomouc   vs.   Vlčata Žďár   58  :  50   (10:13, 29:28, 42:40)

Sobotní utkání proti Brandýsu , celkově třetí v turnaji jsem jako tým nezvládli. Soupeř byl oproti nám silovější a herně trošku vyzrálejší, ale i proti takovým soupeřů se dá hrát. Kluci ovšem už v první poločase několikrát polevili v koncentraci a snaze a brandýsští toho dokázali dokonale využít. Kluci se vzchopili, až když to v průběhu 3. čtvrtiny vypadalo, že nás soupeř přejede úplně. Několik dobrý obran nás nakoplo a začali jsme nabranou ztrátu ve skóre snižovat. Konečná porážka o 12 bodů nevypadá špatně, ale utkání mohlo skončit všelijak. A to nejen debaklem pro nás.... dokonce si trochu troufale myslím, že bylo v našich silách i zvítězit, ale to by jsme nesměli několikrát přestat hrát a bojovat. 
BK Brandýs n. L.   vs.   Vlčata Žďár    53  :   41  (4:5, 23:18, 39:22, 53:41) 

Slabší výkon ze sobotního dopoledne kluci "odčinili" v odpoledním utkání proti Tygrům. Byť měli v tu chvíli v nohách už 3 utkání během 24 hodin, dokázali hrát rychle dopředu a nad soupeřem měli v průběhu utkání stále mírně navrh. Hlavní trhák přišel v úvodu druhého poločasu. Kluci do něj vstoupili se spoustou energie a Tygry dostali pod velký tlak. Body z protiútoku výrazně pomohli k navýšení našeho poločasového vedení. Druhé vítězství v turnaji nás tak drželo ve hře o medaile resp. o druhé místo v turnaji. 
Vlčata Žďár   vs.   Tygři Brno   51  : 33   (8:8, 18:9, 35:19)

Nedělní utkání proti Košicím patřilo z naší strany určitě k těm lepším. Až na doskakování to byl povedený výkon, podobně jako v utkání s Olomoucí se hrálo rychle, tvrdě ale i týmově a chytře. V úvodu utkání jsme vedli, pak se dostal do vedení soupeř, ale my jsme byli stále v kontaktu. Naše snahy o obrat v utkání brzdil dobrý útočný doskok soupeř reps. náš nedůraz pod vlastním košem. Soupeř dokázal pod naším košem vybojovat celkem 19 útočných doskoků .... při porážce o 4 body je to pak jednoduchá matematika. I přes porážku to bylo pro kluky dobré utkání, ze kterého si odnášejí další zkušenosti. 
Galaxy Košice vs. Vlčata Žďár    52  :  48  (12:14, 27:22, 42:35)

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Otto Polívka, ale rozhodně nebyl jediný kdo odehrál v průběhu turnaje dobré minuty.

Minižáci U13 se v Olomouci prezentovali dobrými týmovými výkony a ukázali, jakým směrem chtějí v sezóně jít. Jak se jim to bude dařit, záleží především na nich samotných, jejich snaze, přístupu, soustředění atd.