Mini U12 ovládli i nadregionální turnaj ČBF

S velkou chutí si zahrát nastoupili v pátek 17.11. minižáci U12 k nadregionálnímu turnaji ČBF. Po odhlášení týmu Kroměříže se na domácí polubovce utkali s týmy z Kyjova a Tábora a v obou utkáních měli jasnou převahu. Byť  vlčata nastoupili k turnaji v né zcela kompletní sestavě, předvedli povedené výkony a to včetně mladších kluků ročníku 2013. 

V prvním utkání nastoupili kluci proti týmu Jiskry Kyjov. První pětka složená převážně z mladších kluků předvedla bojovný výkon a kdyby kluci proměnili všechny příležitosti, které si připravili, mohlo být naše vedení už po první čtvrtině výraznější. K tomu došlo až v průběhu druhé čtvrtiny, ve které se kluci k dobré obraně přidali i výrazně lepší zakončení. Druhý poločas měl velmi podobný průběh tomu prvnímu. Pochvalu zaslouží celý tým za to, že i při výrazném vedení udržel pozornost a každý na hřišti se snažil hrát naplno, spolupracovat s ostatními, zlepšovat se.  

Vlčata Žďár vs. Jiskra Kyjov
95 : 24 (13:8, 53:12, 65:24)

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu z Tábora. Tým Medvědů, se kterým se setkáváme pouze v nadregionálních turnajích, měl ve svém středu několik šikovných a dobře rostlých kluků. Pro naše Vlčata to ale nebyla překážka, spíše motivace do hry. Průběh první čtvrtiny byl vcelku vyrovnaný, když soupeř dokázal několikrát využít chvilkové nepozornosti v obraně nebo na doskoku. Přesto jsme po prvních 8 minutách byli v mírném vedení. V druhé čtvrtině jsme odskočili do výraznějšího vedení. Byla to především kobinace dobré individuální i týmové obrany a z ní vychazejících rychlých protiútoků. Utkání ovšem nebylo zdaleka rozhodnuté. Medvědi z Tábora zabrali v průběhu 3. čtvrtiny a naše vedení snížili téměř na 10 bodů. Medvědí nápor odrazila vlčí smečka ve 4. čtvrtině a po přesvědčívém výkonu v posledních 8 minutách jsme si mohli společně zakřičet i po druhém vítězství. 

Vlčata Žďár vs. Medvědi Tábor - 78 : 51 (18:12, 45:27, 56:44)

Další domácí utkání čeká Vlčata U12 v prosinci 9.12. Ještě předtím, ale spoustu kluků zasáhne do konferenčního finále Jr. NBA, které náš klub pořádá už 30.11. v klubové hale a v hale TJ (na Bouchalkách).