MČR U12 v Plzni je jisté

MČR U12 v Plzni je jisté
První zápas byl již od úvodních minut zcela v naší režii. Děvčata bojovala a chuť vyhrát byla obrovská. Po úvodním poločase jsme si vytvořily drtivý náskok a poctivou hrou už jsme ho jen navyšovaly. Tento úspěch definitivně určil vítěze dvojičky Vlčata – KP Brno a holky už věděly, že další čtyři utkání sehrají s rivalkami z Blanska.
V přestávce mezi zápasy nám vystoupil taneční pár z dětské skupiny SMYK – Tereza Vencálková a Dominik Mrkos. Vystoupení mělo velký ohlas a vytvořilo fantastickou atmosféru pro další zápas.

Vlčata Žďár – KP Brno  94:32

Jistota postupu ovlivnila vstup do druhého zápasu. Hrály jsme zcela odlišný basketbal než v prvním zápase. Po oddechovém čase a důrazném připomenutí, co po holkách chceme, se ale naštěstí hra změnila. Holky se vrátily k tomu, co dělá basket zajímavým. Krásné přihrávky, rychlé protiútoky bez zbytečného driblinku a především krásná kolektivní hra všech hráček na hřišti. Přihrávky byly sice často nepřesné, krátké nebo zcela nepochopitelné, ale děvčata si vyzkoušela, že tento druh basketbalové zbraně je nedílnou součástí úspěchu.

Vlčata Žďár – KP Brno 93:31

Všem hráčkám patří velká pochvala za výrazně zlepšenou obranu, rychlé protiútoky a kolektivní hru.
Nyní nás čeká druhé kolo s Blanskem, kde sehrajeme 2 zápasy doma a 2 v Blansku. Tyto zápasy už pouze rozhodnou, kdo postoupí na MČR ze skupiny z prvního reps. z druhého místa.
BLAHOPŘEJEME K POSTUPU NA MČR 2024 v PLZNI.

Autor: Pavla Blažejovská

Editor: Tomáš Vejlupek