MČR 2023 i pro mladší minižáky

Posledním týmem, který ještě bojoval o postup na MČR byl tým mladších minižáků U12. Kluci si postup do Děčína, definitivně zajistili až v sobotu na palubovce brněnských Tygrů. Po dlouhém čekání na postupová utkání zvládli hned to první a připojili se k ostatním minižákovským týmům našeho klubu, které se účastní MČR ve svých kategoriích. Podobně jak mají horolezci svoji korunu Himálaje, zkompletovala žďárská vlčata svoji minižákovskou korunu a na MČR postoupily všechny týmy, které o postup ve své kategorii usilovaly!!!!  

Přestože kluci začali utkání opatrně a s respektem k soupeři, už v první čtvrtině si dokázali vybudovat 10ti bodové vedení. Především v obraně hráli kluci hodně svědomitě a domácím Tygrům nedali na hřišti moc prostoru. Druhá čtvrtina tak povedená nebyla. Až přílišná opatrnost a ostych některých hráčů, hodně přibrzdili jejich útočné snažení. Přestože si kluci odmakali svoje v obraně soupeř dokázal v průběhu druhé čtvrtiny naše vedení mírně snížit. 
Vyrovnaná hra probíla i ve třetí čtvrtině. Domáčí Tygři cítili šanci na vyrovnání a  bojovali o každý míč. Kluci se jim dokázali v bojovnosti vyrovnat a navíc přidali i o trochu víc toho basketbalového umění a týmové souhry. Několik změn ve složení první a druhé čtvrtiny přineslo svoje ovoce až v závěrečném hracím období. Především zásluhou Zdendy, ale nejen jeho přičiněním, kluci vyhráli poslední čtvrtinu o 20 bodů a mohli se radovat z definitivy postupu na MČR do Děčína.

Tygři Brno vs. Vlčata Žďár
40   :   63    (6:18, 22:28, 35:40)

Druhé utkání se hrálo trochu ve stínu toho prvního. Motivace obou týmů byla dosti rozdílná a na klukách bylo vidět, že jejich soustředění a energie nejsou úplně na té nejvyšší úrovni. V daném momentě to bylo pochopitelné, po více jak měsíci konečně udělali ten poslední krok a...... teď ještě jedno utkání. I tak jsme všichni chtěli v utkání uspět a domů odjíždět s druhým vítězstvím. Tygři byli tentokrát proti. V úvodu utkání využili našeho slabšího soustředění, vycítili svoji šanci a "chytili střeleckou slinu". Na hřišti najednou byli jiní Tygři a kluci museli hodně zabrat, aby se drželi v kontaktu. Definitivní zlom přišel ve 3. čtvrtině, kdy domácí tým odskočil až do 10ti bodového vedení. I když kluci nepřestali hrát a bojovat, což bylo jedno z velkých pozitiv tohoto utkání, rozjeté Tygry už nedokázali zastavit. Domácí tým v druhém utkání zaslouženě zvítězil. My jsme si opět potvrdili známou pravdu, že hrát na 80%, 90% nebo 95% není dost dobré a některé věci v obraně i v útoku potom nefungují tak jak mají. 

Tygři Brno  vs.   Vlčata Žďár
73   :   62   (16:17, 42:39, 60:49)

 O našem postupu se sice definitivně rozhodlo už v prvním utkání, ale po celou kvalifikaci a sezónu to je síla týmu, díky které dokážeme soupeře přehrávat a v utkáních vítězit. V obraně je to 5 hráčů na hřišti, kteří musí zvládnout svoje role. V protiútoku jsou to vždy minimálně 2, 3 nebo 4, kteří soupeře přečíslí. Ve vyrovnaných úsecích hry často vystupují z řady, doskakují, skórují různí hráči našeho týmu, které by běžný fanoušek za lídry nepovažoval. Ale v ten moment jsou lídry právě oni, protože dokáží přehrát svého soupeře z druhého týmu. Vyrovnat se s takto rozmanitou a týmovou hrou je pro soupeře strašně složité a je to silnou stránkou tohoto týmu mlaších minižáků. 

Kluci zaslouženě postupují na MČR v Děčíně, které se uskuteční 5.-7. května. Jak uspějeme v konkurenci těch nejlepších z ostatních oblastí se uvidí. Už teď ale můžeme říct, že se každému postavíme čelem a všem ukážeme sílu vlčí smečky ze Žďáru.