Ligová premiéra mladších žáků U14

První ligové zkušenosti mají za sebou žďárská vlčata v kategorii mladších žáků U14. V sobotu se vlčata představila na palubovce v Hradci Králové, kde si připsala první ligovou výhru až v dramatické koncovce, která vyvrcholila v prodloužení.  Ve vyrovnaném průběhu prvního poločasu, v němž se oba týmy nemohly dostat do tempa, vlčata tahala za kratší konec a neustále dotahovala mírný náskok domácích. Po přestávce vlčata přidala v pohybu, zlepšenou obranou včas přistupovala k sokolům, nebála se prosadit ve hře jeden proti jednomu a výsledkem bylo až 13ti bodové vedení v 35 minutě. Sokoli se ovšem nehodlali vzdát bez boje, značně přitvrdili v obraně, donutili vlčata ke ztrátám a snížili rozdíl 2 min. před koncem na jediný bod. V sérii oddechových časů se naštěstí podařilo vlčata, která byla značně dole, trochu nakopnout a namotivovat do závěrečného boje a přibrzdit tak nápor domácích. Za nerozhodnutého stavu 3s před koncem se sokolům po nesportovní chybě vlčat naštěstí nepodařilo proměnit trestné hody a utkání se tak muselo rozhodnout až v prodloužení. V tom vzal otěže zápasu do svých rukou Véna, 15ti body v závěrečné pětiminutovce korunoval svůj skvělý výkon a rozhodl o šťastné výhře vlčat. Bohužel jsme v utkání vinou zlomeného zápěstí na delší dobu přišli o Páju, což nám značně zkazilo radost z výhry.

V nedělním utkání v Pardubicích neměla vlčata příliš velkou šanci na úspěch, když již od počátečních minut značně zaostávala. S důraznou hrou domácích podpořenou těsnou obranou po celém hřišti, okamžitým přechodem do protiútoku a snahou rychle zakončovat se vlčata jen velmi obtížně vyrovnávala. Rychlé vedení domácích předznamenalo další vývoj utkání, ve kterém ale vlčata nesložila zbraně a přinejmenším se snažila pardubickým přiblížit v důrazu, agresivitě a bojovnosti. To se vlčatům trochu podařilo ve druhé a zejména třetí části, kterou dokonce o 2body vyhrála. V závěru již vlčatům značně docházely síly a domácí neustálým tlakem odskočili na závěrečný a zasloužený rozdíl 45 bodů.

Vlčata moc chválíme za snahu a bojovnost. Zároveň musíme ale i podotknout a apelovat na kluky, že utkání končí až po závěrečném klaksonu a je nutné, i když se zrovna nedaří, rvát se o výsledek až do konce a nic dopředu nevzdávat!  Každopádně pro vlčata velká škola a obří zkušenosti, které nás všechny, věřím, posunou v další práci, kde potřebujeme ještě hodně přidat, pokud se chceme měřit i s těmi nejlepšími.

Královští Sokoli  -  BK Vlčata Žďár     58:69   (12:12,21:19,31:38, 49:49)
Body: Čech 42, Rosecký 11, Krčmář 7, Sláma 3, Trávníček, Tůma, Vrána po 2, Havelka, Blažíček, Cempírek. Fauly: 22:12. Trestné hody: 7/1-38/12. Trojky: 2:5.

BK Vividbooks Pardubice  -  BK Vlčata Žďár      94:49   (37:14,52:23,64:37)
Body: Čech 18, Rosecký 7, Sláma 6, Bílek, Havelka, Vrána po 4, Cempírek 3, Tůma 2, Haller 1, Blažíček, Trávníček. Fauly: 25:25. Trestné hody: 31/15-33/11. Trojky: 2:0.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.