Liga U14-Vlčata poprvé doma

Druhé kolo žákovské ligy kategorie U14 mají za sebou žďárská vlčata, ve kterém se tentokrát představila na domácí palubovce proti soupeřům z Jindřichova Hradce a Pelhřimova. Obě družstva přicestovala k utkáním v značně okleštěné sestavě pouze s 9 hráči, čehož vlčata aktivní obranou a širší rotací hráčů dokázala využít k zisku důležitých výher.

V sobotním utkání proti lvům z Jindřichova Hradce zvládla přes úvodní oťukávání se vstup do utkání lépe vlčata a hned po první častí si vypracovala dvouciferný náskok. Povzbuzena výsledkem z první části pokračovala vlčata do konce poločasu v nátlakové hře a celoplošném presinku, kterého po ztrátách lvů využívala k průnikům do otevřené obrany soupeře a do konce poločasu si tak vypracovala rozhodující náskok. Ten se s chutí hrajícím vlčatům v 12cti členné rotaci, která se i ve zbytku utkání prezentovala aktivní celoplošnou obrannou dařilo neustále navyšovat a výsledkem tak byla zasloužená výhra a dosažená magická 100 bodová hranice.

Ve stejném duchu pokračovala vlčata i v nedělním utkání proti sojkám z Pelhřimova, kdy v průběhu prvního poločasu aktivním celoplošným presinkem nedávala hostům příliš prostoru ke hře a neustálým tlakem na hráče s míčem nutila soupeře ke ztrátám. Dravými průniky a snahou hrát jeden na jednoho neustále vytvářela tlak na hostující obranu a stejně jako v sobotním utkání do poločasu rozhodla o zbývajícím průběhu utkání. Ve druhé půli, zejména v poslední části, bohužel vlčata značně polevila v koncentraci jak na obranné tak i na útočné polovině a místo navýšení rozdílu ve skóre dovolila sojkám snížit stav na konečný rozdíl.

Opět vlčata za předvedené výkony moc chválíme a zároveň je musíme pochválit i za aktivnější přístup v tréninku, který se následně přenáší do hry vlčat. Čeká nás ale ještě spousta tvrdé práce, protože chceme konkurovat i těm nejlepším celkům v dané kategorii. Závěrem bychom rádi vyzdvihli výkony Vaška Trávníčka, jehož obranné schopnosti, kdy dokáže vymazat nejlepší playery soupeře a k tomu ještě výpomocemi zastavovat ostatní hráče soupeře, mají obrovský vliv na výsledky vlčat v utkáních! Vašku, klobouček!

BK Vlčata Žďár  -  BK Lions Jindřichův Hradec   102:46   (29:15,58:20,83:32)
Body: Rosecký 22, Čech 17, Haller 12, Bílek 11, Vrána, Vilda po 10, Mottl 8, Sláma, Kužela po 4, Tůma, Trávníček po 2, Cempírek. Fauly: 25:17. Trestné hody: 30/5-31/14. Trojky: 1:0.

BK Vlčata Žďár  -  BK Sojky Pelhřimov     88:42   (34:16,52:20,79:29)
Body: Čech 30, Bílek 17, Rosecký 14, Sláma 9, Vrána, Blažíček po 5, Trávníček 4, Tůma 3, Haller 1, Mottl, Cempírek, Vilda. Fauly: 24:23. Trestné hody: 29/9-20/10. Trojky: 3:0.