Liga kadetů U17 - oslabené mužstvo bojovalo...

Liga kadetů U17 - oslabené mužstvo bojovalo...

6. a 7. kolo  -  liga kadetů U 17

BK VLCI Žďár – BK Pardubice B   =   54:76   / 26:34 /
Body : Lacina – 32, Grodl František – 10, Bouček – 6, Grodl Daniel – 4, Černý – 2.

Družstvo nastoupilo k utkáním oslabené o svého klíčového hráče Moučku. Od začátku až do konce utkání se hrál basketbal ve velmi rychlém tempu a v obrovském nasazení od obou družstev. Naši hráči bránili své soupeře velmi dobře, ale přesto jsme udělali několik malých chybiček a nějaké to nedorozumění v obraně a tím jsme soupeře pustili do deseti bodového náskoku. Ve druhé části hry jsme ve velmi dobré obraně pokračovali a dokázali silovějšího soupeře udržet na uzdě. Do poločasu jsme tak udrželi velmi přijatelný rozdíl pouhých osmi bodů. V následujících dvou čtvrtinách jsme nepolevili a perfektní obranou, kdy jsme nepustili nikoho ze soupeřových hráčů do nájezdu a donutili je střílet pouze z dálky, jsme velmi našemu soupeři znepříjemňovali život. Bohužel jsme však ze získaných míčů nedokázali využít našich možností a neustále se tak udržoval mírný odstup ve skóre. V posledních pěti minutách nás soupeř přetlačil svojí lepší fyzickou silou při doskakování a tím svůj náskok navýšil. I přes porážku musím s naším výkonem a hrou vyslovit velkou spokojenost a hráče velmi pochválit za jejich nasazení a přístup k celému utkání.

BK VLCI Žďár – Královští Sokoli    =  86:55    / 41:31 /
Body : Lacina – 25, Moučka – 23, Grodl František – 15, Grodl Daniel – 13, Bouček – 5, Topinka – 3, Trávníček – 2.

K nedělnímu utkání už jsme nastoupili v kompletní sestavě a hned od začátku na svého soupeře takzvaně vlítli. Opět nám fungovala velmi dobře obrana a tentokrát se zlepšil i náš obraný doskok. Vypracovali jsme si deseti bodové vedení, které jsme bohužel nedokázali navýšit, protože nám tak nějak nefungovalo naše zakončení. Chvílemi to vypadalo, že ohrožujeme vše okolo jen ne koš. Ke zlomu došlo až ve třetí části hry. Po konfliktu trenéra s rozhodčími, začali páni rozhodčí konečně pískat normálně a na celé hře se to také velmi pozitivně projevilo. Dokonalým tlakem v obraně jsme soupeři odebrali velké množství míčů a z následných někdy až velmi povedených a pohledných kombinací jsme začali náš náskok navyšovat. V těchto chvílích náš soupeř vůbec nevěděl co na nás má hrát. Příležitost hrát dostali všichni hráči družstva a nutno říci, že se nikdo vůbec na hřišti neztratil. Jen je potřeba k některým věcem přistupovat s větší odpovědností a důrazem. Naše družstvo dokázalo toto utkání dotáhnout k vysokému vítězství a připsat si tak první zasloužené vítězství v sezóně. Jsem naprosto přesvědčen, že pokud budeme i nadále takto přistupovat k plnění všech povinností na hřišti, je zcela reálné a naprosto v možnostech družstva a hráčů splnit určený cíl pro tuto sezónu a udržet si tak ligovou příslušnost i pro další herní období. Opět musím všem hráčům vyslovit obrovskou pochvalu a poděkovat jim za předvedené výkony.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.