Liga kadetů U17 - odevzdali jsme soupeři hru

Liga kadetů U17 - odevzdali jsme soupeři hru  

1. a 8. kolo -  liga kadetů U 17
BK Vlci Žďár – BC Vysočina    =   73:84   / 42:40 /
Body : Lacina – 27, Moučka – 25, Topinka – 9, Grodl F. – 6, Grodl D. a Trávníček – 3.

Do utkání jsme šli s jasným cílem, udělat maximum pro vítězství. Začátek se vcelku vydařil a naši hráči měli jen menší problémy se zachycením soupeřova protiútoku. Přesto se nám podařilo si v útoku vypracovat dobré pozice pro zakončení a protože se nám dařilo i střelecky, šli jsme do mírného vedení. Ve druhé části hráči vyrobili několik zbytečných chyb v rozehrávce, měli jsme pár nedorozumění v obraně a to vše zapříčinilo, že jsme o vybudovaný náskok přišli a naopak soupeř nám pomalu začal ve skóre odskakovat. V závěru čtvrtiny jsme dokázali zrychlit celé tempo hry, přesně zakončovat a tak  do přestávky jsme šli s dvou bodovým vedením. Ve zbývajících dvou částech se neustále opakovali stejné věci. Dobrou obranou jsme získávali hodně míčů, ale bohužel jen nepatrnou část jsme dokázali využít ve svůj prospěch. Vždy když jsme si dokázali vybudovat větší rozdíl ve skóre, nebyli jsme schopni udělat ten rozhodující krok a soupeři odskočit výrazněji. V závěru se nám vyfaulovali dva klíčoví hráči a soupeř toho náležitě využil. Velké problémy nám také dělala soupeřova zónová obrana, kde jsme nemohli najít žádný recept na to jak ji překonat. Výsledek je z našeho pohledu celkem krutý, ale bohužel musíme si přiznat, že spravedlivý. Již se stává tradicí, že když hrajeme velmi dobře a vybudujeme si vedení, nedokážeme v této hře pokračovat a začneme zmatkovat, dělat spoustu nevynucených chyb a také se necháme hodně často psychicky rozhodit rozhodčími. Je pravda, že rozhodčí řídili toto utkání poněkud zvláštně, kdy pískali naprosto nepodstatné věci a hodně necitlivě ovlivňovali svými rozhodnutími průběh hry. Jenže s tím si musíme umět poradit a to zatím bohužel nedokážeme. Pokud nebudeme schopni zlepšit svoji herní činnost a hlavně se držet pokynů od trenérů, náš cíl, kterým je udržení ligové příslušnosti se nám bude velmi vzdalovat a bude hodně těžké jej splnit.

BC Vysočina – BK Vlci Žďár    =    80:71    / 50:30 /
Body : Lacina – 21, Moučka – 20, Grodl F. – 13, Grodl D. – 10, Bouček – 4, Černý – 2, Topinka – 1.

První čtvrtina odvetného utkání byla z naší strany totální katastrofou. Hráčům se evidentně nechtělo běhat, v útoku jsme působili vyloženě ospale a o nějakém návratu do obrany nebo dokonce o obrané činnosti se nedá snad vůbec mluvit. Tento pro trenéry naprosto nepochopitelný přístup se také velmi odrazil na stavu utkání. Soupeř nás naprosto deklasoval svými rychlými protiútoky a skoro celou čtvrtinu si s námi dělal co chtěl. Nepomohli nám ani oddechové časy, protože když se nechce tak se holt nechce. Po prvních deseti minutách jsme byli zralí na ručník a z hřiště jsme odcházeli za stavu devět ku třiceti šesti jako spráskaní psi. Tato čtvrtina, jak se později bohužel ukázalo byla pro konečný výsledek rozhodující. Teprve až ve třetí minutě druhé části jsme konečně začali hrát basketbal. Začali jsme na hřišti běhat, konečně spolupracovat v obrané činnosti a v útoku jsme si také dokázali vytvořit pozice pro zakončení. Ve zbytku utkání jsme v tomto výkonu pokračovali a dokázali obrovský náskok soupeře stáhnout až na konečný rozdíl devíti bodů. Jak by asi výsledek vypadal, kdyby se naši hráči totálně nevykašlali na prvních deset minut. Je to obrovská škoda, protože tohle nebylo zdaleka první utkání které jsme mohli i vyhrát, ale vždy nás zastaví překážky jako je buď vyfaulování nebo obrovské nevynucené chyby. To, že jsme odevzdali soupeři hru jsme v této sezóně udělali sice poprvé, ale podle mě to může mít fatální následky v celkovém součtu, kde se nám také nemusí již podařit udržet ligovou příslušnost. Musíme jen doufat, že podobný kolaps hráči již nezopakují a v příštích zápasech budou podávat jen a jen lepší výkony.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.