Liga kadetů U17 - kvalitní přihrávka je základ hry...

Liga kadetů U17 - kvalitní přihrávka je základ hry...

BK Poděbrady – BK Vlci Žďár    =   78:54   / 36:24 /
Body : Moučka – 33, Grodl František – 8, Lacina – 7, Grodl Daniel – 4, Trávníček – 2.

Prvních několik minut se hrálo naprosto vyrovnaně. Naši hráči poměrně dobře rozehrávali, ale bohužel jsme se nemohli z připravených střeleckých pozic trefit. Ke konci první čtvrtiny jsme si nedokázali pohlídat obraný doskok a soupeř toho náležitě využil. Několika útočnými doskoky, hlavně po nábězích z druhé vlny, nás celkem lacině trestal a vytvořil si tak dvanácti bodový náskok, který jak se později ukázalo, byl pro vývoj celého utkání rozhodující. Druhá a třetí část se nám povedla velmi dobře. Zlepšená obrana, dobrý přechod na útočnou polovinu, ale hlavně dobře připravené situace pro zakončení, to byli hlavní kladné body naší hry. Dokázali jsme tak hrát s naším soupeřem vyrovnaně a chvílemi jsme jej dokonce přehrávali. K naší smůle se nám však vůbec nedařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti a proto jsme i přes velkou snahu nedokázali náskok soupeře stáhnout či srovnat. V poslední části jsme dokonce začali být lepším družstvem, ale nedokázali jsme to proměnit v bodovém vyjádření. Chvílemi jsme celkem zbytečně spěchali se zakončením a to se nám posléze nevyplatilo. Když se pak šest minut před koncem vyfauloval náš rozehrávač, naši hráči i přes velkou bojovnost již nedokázali s výsledkem nic udělat. Celkový výsledek je vzhledem k předvedenému výkonu, nasazení a bojovnosti hodně krutý. Všechny hráče však velmi chválím za jejich přístup k tomuto utkání. Musíme se však do budoucna vyvarovat laciných chyb, jako jsou naše nepřesné a pomalé přihrávky, ale hlavně musí všichni hráči velmi důsledně brát na záda soupeřovi doskakující hráče.

BC Kolín – BK Vlci Žďár    =    89:76    / 37:39 /
Body : Moučka – 40, Lacina – 23, Grodl František – 7, Topinka – 4, Grodl Daniel – 2.

Začátek tohoto utkání byl navlas stejný jako zápas předešlý. Soupeř se našimi zbytečnými chybami při obrané činnosti dostal úplně snadno do vedení. Naštěstí tentokrát nám to netrvalo tak dlouho a hru jsme začali postupně vyrovnávat. Druhá čtvrtina nám vyšla velmi dobře. Trpělivá hra v postupném útoku nesla své ovoce a výkon v obraně se zlepšil na výbornou. To nám zajistilo srovnání ve skóre a ke konci čtvrtiny i otočení výsledku v náš prospěch. Po poločase jsme předváděli téměř bezchybný výkon. Nepouštěli jsme soupeře do nájezdů a velmi dobře jsme měli zajištěný i obraný doskok. Soupeři se přestalo dařit střelecky a naši hráči toho náležitě využili. Před poslední částí jsme tak měli deseti bodový náskok. Naše dobrá hra pak pokračovala ještě další čtyři minuty. Bohužel pak se na hřišti zásluhou, do té doby téměř nenápadných rozhodčích, začali dít věci. Zřejmě jim bylo líto, že neměli možnost se zviditelnit a tak převzali osud utkání do svých rukou. Během dvou minut jsme přišli o dva stěžejní hráče, a i když jsme pak ještě dokázali tlaku soupeře chvíli vzdorovat, tak dvě minuty před koncem soupeř utkání otočil ve svůj prospěch. Následně jsme již neměli síly ani morálku a utkání jsme tak bohužel prohráli. Všechny hráče však hodně chválím za předvedený výkon, protože po třicet minut jsme byli jednoznačně lepším týmem a škoda, že se nepovedlo utkání dovézt do vítězného konce. Za svoji bojovnost, by si to hráči určitě zasloužili. Přesto všechno bylo toto utkání pro hráče obrovským přínosem a věřím, že nabyté zkušenosti se pozitivně odrazí v jejich výkonech v dalších utkáních.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.