Liga kadetů U17 - dobrý výkon k výhře nestačil...

Liga kadetů U17 - dobrý výkon k výhře nestačil...

4. a 5. kolo  -  liga kadetů U 17

BK Pelhřimov – BK Vlci Žďár     =   75:73    / 36:33 /
Body : Moučka – 26, Grodl František – 19, Lacina – 16, Topinka – 7, Bouček – 5.

Poprvé po dlouhé době jsme nemuseli na začátku utkání dohánět soupeřův náskok, ale naopak jsme tempo celé první čtvrtiny a hry určovali my. Velmi dobře jsme dokázali ubránit útočnou snahu našeho soupeře a výborným způsobem pak kontrovat v naší útočné činnosti. Tím jsme si dokázali vytvořit jedenácti bodový náskok. Na začátku druhého dějství nás soupeř zaskočil velmi agresivní hrou, kterou rozhodčí tolerovali a my jsme se bohužel nechali tímto způsobem hry vyvést z rovnováhy. Výsledkem byla ztráta vypracovaného vedení a tak trochu to vypadalo, že se nedokážeme s takovouto hrou vyrovnat. Nicméně naši hráči však nesložili zbraně, začali více bojovat, obrana nám začala fungovat více než dobře a přesným zakončením jsme dokázali soupeřův nástup zastavit. Ve zbytku utkání se hrál velmi dobrý basketbal na obou stranách. Hra byla vysoce dynamická a agresivní, ale přesto pro diváky velmi pohledná. Hrálo se vyrovnaně a naši hráči si stále udržovali velkou naději na úspěšný konec. Těsně před koncem jsme dokonce šli do vedení, ale bohužel deset vteřin před koncem i díky náhodné střele soupeř získal dvoubodové vedení. Naši hráči pak poslední situaci na hřišti bohužel nezvládli. Místo přímého tahu na koš, abychom získali alespoň možnost trestných hodů, jsme nečekaně začali složitě rozehrávat a pak už jsme nestihli s výsledkem něco udělat. Je to velká škoda, protože za velmi výborný předvedený výkon by si naši hráči vítězství zcela určitě zasloužili.Všem hráčům za jejich výkon a nasazení velmi děkuji a věřím, že v takovýchto výkonech budeme pokračovat i nadále a přinese nám to i spravedlivou odměnu.

Tygři Praha – BK Vlci Žďár    =    93:52    / 40:28 /
Body : Lacina – 25, Moučka – 19, Grodl František – 8.

První čtvrtina nám vyšla velmi dobře. Rychlou rozehrávkou jsme si vytvořili dobré pozice pro zakončení a získali tak mírné vedení. Soupeř, který měl značnou výškovou převahu vůbec nevěděl ze začátku utkání co na nás hrát, ale bohužel toho jsme nedokázali využít, abychom svoje vedení ještě navýšili. Naštěstí pro nás se nemohl trefit ani soupeř. Ke konci čtvrtky jsme vyrobili pár zbytečných chyb a tak jsme na konci vedli už jenom o bod. Ve druhé části jsme si vybrali černou dvouminutovku. Soupeř přitvrdil, my jsme začali zmatkovat a ztrácet míče, čehož hráči domácích naprosto beze zbytku využili a vypracovali si výrazné vedení. Nepomohli nám ani oddechové časy. Naštěstí alespoň v samotném závěru jsme tento náskok dokázali trochu zmírnit. V posledních dvou čtvrtinách jsme polevili v obrané činnosti, přestali mezi s sebou spolupracovat a to se na skóre okamžitě projevilo. Soupeř začal využívat své výškové převahy a k tomu přidal téměř bezchybnou střelbu z dlouhé vzdálenosti. Na utkání se také podepsal dost významně rozhodčí Kučírek, který si v polovině třetí části asi uvědomil, že ho ještě nebylo vidět a začal úřadovat. Jeho nekorektní pískání kdy jednou faul odpískal a pak čtyřikrát ne, se negativně přeneslo na obě družstva a to pak pokazilo celkový dojem, jinak z celkem slušného utkání. Je škoda když si rozhodčí myslí, že jsou tam všichni jen kvůli němu a on, že je ten nedůležitější na hřišti. Když k tomu ještě pak přidá naprosto arogantní vystupování, nelze se divit, že to dopadlo tak jak to dopadlo. Přes vysokou porážku chci hráče pochválit, protože nepřestávali bojovat a snažili se stále soupeřovi co nejvíce hru znepříjemnit.

I tak jsme získali cenné zkušenosti, které jak doufám uplatníme v dalších zápasech, které budou důležité pro náš cíl, což je záchrana ligové příslušnosti na další sezónu.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.