Kvalifikační utkání mladších minižákyň U12 nám nevyšlo podle očekávání

Kvalifikační utkání mladších minižákyň U12 nám nevyšlo podle očekávání

V sobotu hostila mladší vlčata tým z Jihlavy, který, na rozdíl od našeho týmu, dorazil v kompletní sestavě. Náš tým nemohl, z důvodu velké marodky, nastoupit v nejsilnějším složení a starší děvčata se tohoto utkání nemohla zúčastnit.

BK Vlčata Žďár vs. BC Vysočina  18 : 94 (4:25; 5:49, 13:72)

Sobotní utkání bylo od úplného začátku provázeno velikou nejistotou našich hráček. Už na pohled byla znát nejen výšková převaha soupeřek, ale také větší touha po vítězství našeho soupeře. Naše děvčata svůj boj o vítězství vzdala, bohužel, už na začátku zápasu. Chyběla jakákoliv snaha dostat se k volně odraženým míčům a rychle tak přehrát soupeřky. Chyběla rychlost, bojovnost, ale především „chuť hrát“. Hráčky Jihlavy zodpovědně bránily a velice dobře si přebíraly všechny naše hráčky a ze snadno získaných míčů skórovaly. Vlčata se nedokázala uvolnit pro míč a v průběhu zápasu tak několikrát porušila základní pravidlo 5s při vyhození z autu. A k tomu všemu jsme měly až příliš mnoho zbytečných ztrát. Stav v poločase 5:49 byl, bohužel, velmi tristní a odpovídal našemu špatnému výkonu.

Po poločase jsme hráčkám důrazně připomenuly, že je důležité chtít hrát, chtít běhat, chtít získat míč a skórovat. Že je důležité se snažit ubránit soupeřky a znepříjemnit jim cestu do koše. Je třeba zapomenout na průběh a aktuální stav zápasu, na to že tým soupeřek je postavou vyšší, a že je prostě nutné hrát tak, jak to umíme. Děvčata si toto vzala k srdci, začala běhat, být aktivní, bojovat o míč a snažila se se soupeřem držet krok. Přesto, že jsme míč vybojovaly a mohly útočit na koš, chyběla úspěšná koncovka. Výsledek není pro náš tým příliš povzbudivý, ale nutno si přiznat, že na víc jsme v tomto zápase, bohužel, neměly.

BC Vysočina vs. BK Vlčata Žďár  88 :27 (19:9; 44:11; 60:21)

Do nedělního utkání, které se odehrálo na palubovce soupeřek, nastoupila naše vlčata pouze v 11-ti hráčkách. Na rozdíl od sobotního zápasu, se od začátku snažila vlčata hrát velmi aktivně, do všech důležitých soubojů šla důrazně a aktivní obranou držela se soupeřkami krok. Bohužel jsme ale ani v tomto zápase neměly tak přesnou mušku, jako soupeřky. Jihlavské hráčky úspěšně zakončovaly téměř z každé pozice a postupně navyšovaly svůj náskok. Jejich velice dobrá obrana a tlak na hráčku s míčem, byli úspěšným receptem k tomu, jak získat míč na svoji stranu a úspěšně skórovat. Naše vlčata se tomuto tempu a kvalitní hře soupeřek, bohužel, nedokázala přizpůsobit. V porovnání s předchozím domácím zápasem, však naše děvčata bojovala a hrála s radostí a chutí. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za to, že i přesto, že v průběhu zápasu vysoko prohrávaly, tak to nevzdaly a bojovaly až do úplného závěru zápasu. Toto byl však jediný pozitivní moment v zápase.

Trenérky: A. Jurašek, H. Jozífková

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.