Kvalifikace vlčat U11 na NF

V sobotu vyrážela vlčata U11 (bohužel bez zraněného kapitána Štěpána) na kvalifikaci o postup do národní finále, které se bude konat v dubnu v Ostravě. Do kvalifikace se kromě vlčat přihlásily týmy JBC Brno, TJ Jiskra Kyjov a pořádající Skokani Brno. Los turnaje určil první semifinálový duel mezi Skokany a JBC. V druhém semifinálovém utkání se tedy střetla naše vlčata s týmem z Kyjova, který pro nás byl velkou neznámou. Utkání jsme sice prohráli a do finálového klání o postup nepostoupili, ale náladu jsme si ihned zpravili v dramatickém utkání o třetí místo proti domácím skokanům, kdy při nás v koncovce stálo více štěstí. Hlavně jsme odehráli dvě kvalitní, vyrovnaná utkání a posbírali spousty nových zkušeností.

BK Vlčata Žďár - TJ Jiskra Kyjov       37:46 (16:9,22:25,28:34)
Body: Rosecký 10, Chmelař 8, Sláma 7, Vilda 5, Haller, Kužela, Bílek po 2, Mottl 1, Dokulil, Trávníček, Růžička,    Víteček, Blažíček, Vrána

V utkání proti nám neznámému soupeři z Kyjova, se kterým jsme se doposud nestřetli, jsme tradičně vsadili na aktivní, celoplošnou obranu se snahou co nejdříve získat míč. To se vlčatům v úvodní části dařilo, celoplošným tlakem získávala míče, rychlým přechodem a hrou jeden proti jednomu ohrožovala soupeřův koš o odskočila až na 7 bodů. Bohužel v druhé části vlčata v obraně ustoupila z aktivity, dovolovala kyjovským déle držet míč a ti toho skvěle využívali k průnikům a zakončení. Obrovské problémy pod košem dělal vlčatům dominantní Ondra Kubík, který sbíral většinu odražených míčů, nekompromisně zakončoval a dotáhl svůj tým k poločasovému vedení 22:25. Od této chvíle trochu dopadla na vlčata pomyslná deka, přestala si věřit jak v obraně, tak i v útoku a skvěle hrající soupeř toho dokázal využívat k proměňování svých šancí. Fantastickým publikem povzbuzovaná vlčata ovšem nic nevzdávala, bojovala, rvala se o každý míč a ve zbytku utkání se snažila dotáhnout rozdíl ve skóre. Hráčským posílením pod košem v závěrečné části se vlčatům dokonce podařilo přibrzdit i zmiňovaného Ondru, ale výborně hrající soupeř si již výhru nenechal utéct. Nezbývalo tak než kyjovským za předvedený výkon poblahopřát a popřát štěstí ve finálovém souboji proti JBC.

BC Skokani Brno  -  BK Vlčata Žďár     39:46 (5:12,19:20,29:34)
Body: Rosecký 7, Bílek, Haller po 6, Chmelař 5, Trávníček, Vrána, Mottl po 4, Vilda 3, Dokulil, Kužela, Blažíček po 2, Růžička 1, Víteček, Sláma

V souboji o třetí místo v turnaji se vlčata zlepšeným pohybem opět vrátila k aktivní obraně a hned v první čtvrtině svojí aktivitou nutila soupeře ke ztrátám. Toho dokázala využít i k odskočení ve skóre, kdy rychlými přechody a agresivními průniky jeden proti jednomu zakončila úvodní část ve svůj prospěch. V druhé pětce skokanů ovšem nastupoval podle mého názoru jeden z nejšikovnějších hráčů v soutěži Marek Kovář. Věděli jsme, že pokud chceme uspět, nesmíme Marka pustit příliš do hry. To se nám ale i přes neustále vytvářený tlak příliš nedařilo a Marek svými průniky a skvělým přehledem na hřišti dotáhl skokany k poločasovému snížení na 19:20. Po přestávce se tak z obou stran rozehrálo velmi aktivní, bojovné utkání, kdy si ani jeden ze soupeřů nic nedaroval. Skvěle bránící vlčata získávala míče a rychlými přechody se snahou o zakončení neustále udržovala mírné vedení. Aktivní a bojovní skokani, kteří se však nehodlali na domácím hřišti za žádnou cenu vzdát, stejně jako vlčata neustále vytvářeli tlak a rychlými přihrávkami vyráželi vpřed. V závěrečné čtvrtině nás skokani v rychlých přechodech dokonce i přehrávali a rychle se dotahovali. Po oddechových časech ale vlčata sebrala zbytky svých sil a i přes veškerou snahu domácích si nenechala utkání vzít.

Znovu musíme všechna vlčata moc pochválit. Dovednostní pokroky vlčat a to, s jakou snahou, chutí, bojovností a zápalem pro hru se na hřišti prezentují, je pro nás velkou odměnou. Neustále nám to dobíjí baterky ???? a motivuje k další práci. Obrovské poděkování si zaslouží i fanklub rodičů, který bez přestání vlčata povzbuzoval a vytvořil tak v hale na Rosničce úžasnou atmosféru.  Byla to skvělá basketbalová sobota, kterou jsme si všichni užili.

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda