Krok 2 pro minižáky U13

I druhý krok směrem k MČR starších minižáků zvládly kluci v nedělním dvojutkání proto Basketu Brno na domácí palubovce. V kvalifikačním „Play off“ tak postoupily do jeho finálové fáze, ve které se utkání s brněnskými Skokany (13.4. v ZR, 27.4. pak v Brně)

Nedělní dopoledne bylo v našem vlčím doupěti trošku ospalé a výkon Vlčat nebyl zdaleka tak nabitý energií jako před 14 dny v Brně. Kluci sice v úvodu utkání zaznamenali několik rychlých košů a odskočili ve skóre, ale pak se hra vyrovnala a hrál se vcelku vyrovnaný první poločas. Naší hře chyběla jiskra, spíš jsme se přizpůsobily hře kluků z Brna a tak nějak jsme udržovaly naše vedení těsně nad 10ti body, jako kdyby nám to stačilo. I v druhém poločase klukům stačilo párkrát přidat a utkání tak nějak dospělo ke konci. Náš výkon rozhodně neoslnil, což je škoda, v hale bylo pěkná fanouškovská návštěva.

Vlčata Žďár   vs.   Basket Brno
74  :   49  (20:14, 40:26, 56:34)

Do druhého utkání jsme prohodili pětky pro jednotlivé čtvrtiny. A protože první pětka a hráči v ní nabyly při obraně nejlepšího hráče soupeře tak úspěšné a důslední jako v prvním utkání, stejně tak i hráči v druhé pětce, byl průběh prvního poločasu hodně vyrovnaný. Tak jak nám chyběla jiskra už v prvním utkání, tentokrát se k tomu ještě přidala slabší obrana a z prvního poločasu jsme rozhodně nemohli mít dobrý pocit. Jak moc za naším standardem jsem se pohybovali v první půli ukázala 3. čtvrtina, resp. druhý poločas. Kuci se konečně hecli, na soupeře zatlačili a bylo rozhodnuto i o výsledku druhého utkání. Jen druhý poločas jsme vyhráli při plné střídání všech hráčů o 25 bodů!!

 Vlčata Žďár   vs.   Basket Brno
85  :  56   (18:17, 39:32, 62:42)

Rozhodně to z naší strany nebyl o víkendu špatný výkon. Ale kluci dokáží na hřišti být daleko aktivnější, důraznější hladovější, a to je asi to co všem (klukům, trenérovi i divákům) v průběhu obou utkání trošku chybělo. Kluci předvedli dobré momenty, šikovnost, chytrost, spolupráci, a i tu bojovnost. Vše ale tak akorát, po troškách…. Proti Skokanům a dalším silnějším týmům budeme muset makat, soustředit se, bojovat celou dobu…    
Finále kvalifikace o postup na MČR U13 – Vlčata Žďár vs. Skokani Brno – 13.4. – SH Komenského, ZR.