Krok 1 pro starší minižáky

O víkendu rozehrál svoje kvalifikační utkání o postup na MČR i starší minižáci (U13). A vstoupili do nich párádně. V dvojutkání s Basketem Brno předvedli dva velmi povedené výkony a s autoritou vykročili za týmovým cílem. Na rozdíl od U12 probíhá kvalifikace v U13 formou Play off, kdy se nejprve v semifinále utkají vždy dva a dva tým a následně ve finále zabojují ti dva úspěšnější o postup na MČR.  

Kluci tak k prvním dvěma utkáním vyjeli do Brna, k utkáním proti Basketu Brno. Od prvních minut, vlastně už od rozcvičení, byla z kluků cítit velká energie a soustředění. První pětka na soupeře doslova vlétla a po sérii protiútoků vycházejících z dobré obrany jsme hned vedli a naše tempo za celou čtvrtinu snad ani na vteřinu nepokleslo. Pozor, i domácí hráli s velkým nasazením a v tempu, ale výrazně víc chybovali a nezakončovali s takovým přehledem jako naši kluci. Ve druhé čtvrtině se hra z části vyrovnala, bylo to především kvůli několika neproměněným střelám a možnosti soupeře zaútočit z protiútoku. I tak jsme v poločase vedli o 20 bodů.

Soustředění a nasazení udrželi oba týmy i v druhém poločase. Naši kluci byli i nadále o něco důslednější v obraně a i přes snahu domácích dokázali průběhu utkání kontrolovat i díky týmovému výkonu všech hráčů. Podtrženo sečteno – zasloužené vítězství po dobrém výkonu.

Druhé utkání proti stejnému soupeři nabídlo velmi podobný obrázek. I v něm se hrálo rychle a s nasazením na obou stranách. Naši kluci ale dokázali, především v jeho první polovině, svoji hru ještě o něco vyladit. Soustředěně bránili, sdíleli míč v útoku – hráli opravdu dobře. Byla to radost být na střídačce a mít možnost soustředit se na basketbalové detaily, protože přístup všech hráčů byl příkladný a nebylo třeba nikoho hecovat a pobízet k soustředění či aktivitě.

Klukům se dvojutkání proti Basketu Brno povedlo a to proti nim nestál žádný odevzdaný nebo slabý soupeř. Zahráli prostě jako tým to co umí, to o co se snažíme a trénujeme a i díky energii, kterou do utkání vložili se jim dařilo. Přál bych jim i našim fanouškům, aby takovéto výkony pro ně byli standardní a předváděli častěji i proti silným soupeřům.   

Basket Brno vs. Vlčata Žďár. - 30 : 62 ( 18:38)
Basket Brno vs. Vlčata Žďár - 33 : 75 ( 11:44)

V Brně se sehrála i druhá dvojička kvalifikace. Domácí Skokani, možná trochu přepkvapivě na domácí palubovce v obou utkáních těsně přehráli Tygry. Uvidíme jak to bude s postupujícím v této dvojičce.