Kluci z přípravky a jejich domácí turnaj

Dlouho, dlouho čekali na svůj další turnaj kluci z přípravky. Nakonec se dočkali a v neděli si konečně společně zahráli na domácím turnaji a před skvělým publikem. V obou utkáních, která rozhodně nebyla jednoduchá jim (a jejich soupeřům) fandila plná hala. Pro všechny to bylo skvělý zážitek, spoustu emocí, nervozity atd. prostě zkušenosti k nezaplacení.  

V prvním utkání se kluci utkali s čistě dívčím týmem z Lanžhota. Holky se po příjezdu rychle rozkoukaly a hned od úvodu to bylo vyrovnané utkání. Na straně vlčat byl znatelný až přehnaný ostych, nebo možná nervozita a snad i proto kluci rozhodně nepředváděli vše, co už umí. Postupně se ale kluci dostali do tempa a od druhé čtvrtiny začali mít mírně navrh. A to i přesto, že spoustu příležitostí k zakončení neproměnili.

Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu. Holky z Lanžhota nás trápily protiútoky a především útočným doskakování. Kluci pak střídali pěkné basketbalové momenty s chybkami a nepřesnostmi. Přesně tak, jak to asi v tomto věku má být. Konečné skóre vypadá celkem jednoznačně, ale na palubovce se bojovalo až do posledních minut jako za vyrovaného stavu. 

Vlčata Žďár   vs.    TJ Sokol Lanžhot
56   :    37
    (24:17)

V druhém utkání se kluci utkali se smíšeným týmem z Podolí. Rychlý a přímočarý basketbal našeho soupeře byl pro kluky tvrdý oříšek k rozlousknutí. Obzvláště když si na hřišti opakovaně pletli koho a jak bránit. Chvílemi to vypadalo, jak kdyby kluci přes vánoční svátky zapomněli některá pravidla pro obranu. Byl to tak boj nejen se soupeřem, který měl určitě svoji kvalitu. I přesto bylo skóre po prvním poločase relativně vyrovanané a kluci mohli pomýšlet na vítězství i v tomto utkání. 

Utkání pokračovalo v bouřlivé atmosféře plné haly i v druhém poločase. Třetí čtvrtina byla stále ještě vyrovnaná. Hrálo se nahoru dolů, tam a zpátky ve vysokém tempu a s plným nasazením. Kluci se, i díky zvýšené bojovnosti o každý míč, drželi na dostřel a po třech čtvrtinách ztráceli hratelných 9 bodů. Soupeř definitivně rozhodl několika rychlými koši v úvodu poslední čtvrtiny. Přes veškerou snahu vlčat s vývojem utkání ještě něco udělat díky povedenému závěru zvítězil rozdílem 20ti bodů. S trochou chytrosti a klidu na naší straně to ale mohlo klidně být vyrovnané utkání do posledních minut. Pro příště tak budeme mít extra motivaci ke zlepšení. 

Vlčata Žďár    vs.     Renocar Podolí
37  :    56
     ( 17:24)

Především utkání s Podolím ukázalo v čem jsou kluci silní a v čem naopak. Rozhodně nám nechybí chuť, zápal a bojovnost. Když si kluci srovnají kdo koho brání a který koš brání, tak je i jejich obrana pro soupeře hodně nepříjemná. Na druhou stranu, ne vždy se nám to daří. S míčem v driblinku a při střelbě si rozumí každý jinak, ale tak to je a v tréninku budeme i tyto dovednosti dále zlepšovat.

Fanouškům děkujeme za podporu, byla to neděle plná zážitků a emocí (o: