Kluci z minižáků U11 se rozloučili se sezónou dobrou hrou

Poslední dvojuktání v této sezóně sehráli v sobotu dopoledne nejmladší minižáci U11. Na domácí polubovce jsme přivítali BK Vyškov a stejně jako před týdnem s týmem U12, i tentokrát to byla Vlčata, která udávala tempo. Přestože jsme se opět nepotkali kompletní jako tým, předvedli kluci dobrou hru, soustředěnou obranu a zaslouženě dvakrát zvítězili. 

Kluci nastoupili do prvním velmi aktivně a za prvních 6 minut nedostali ani jeden koš. Brzké vedení zvedlo klukům sebevědomí i chuť ke hře a v první čtvrtině měli jasnou převahu. V druhé čtvrtině nás trošku zlobil kapitán hostujícího týmu a hra tak byla bodově vyrovnaná. V našem týmu se ale do hry zapojovali všichni hráči na palubce a to hrálo v náš prospěch. Druhý poločas pak proběhl ještě výrazněji v náš prospěch. V utkání byli kluci výrazně aktivnější než soupeř v obraně a i s míčem si tentokrát rozuměli.

Vlčata Žďár vs. BK Vyškov
70  :  38   (18:4, 32:19, 48:27)

Do druhého utkání jsme výrazně promíchali sestavou i proto, abychom si ve hře zkusili nové věci, kterým se věnujeme v tréninku. V první pětce dostali kluci nové role mj. aby se mohli předvést i další vedle tradičních lídrů týmu. I přes vyrovnaný průběh čtvrtiny kluci ve hře obstáli. Druhá parta pak kromě soupeřů bojovala i s omezením driblinku při hře. Proti soupeři a s rozhodčími to pro kluky byla nová situace, ale předvedli hned několik pěkných náběhu, přihrávek a spoluprací, do kterých se zapojilo hned několik spoluhráčů. Za to, určitě zasloužili všichni pochvalu. I kvůli výše uvedenemu bylo druhé utkání bodově vyrovnanější, ale o skóre až zas tolik nešlo.

Vlčata Žďár vs. BK Vyškov
48   :   33    (12:10, 30:16, 34:28) 

V posledních soutěžích utkáních předvedli kluci v obou utkání dobrý basketbal a souhru na obou koncích hřiště, až nad míru dobře se dokázali zapojit i kluci z přípravky U10. Pro většinu z Vlčat sezóna pokračuje v týmech U12 nebo U10, kde mohou na povedený víkend navázat hned v sobotu 20.4.