Kluci U12 zahájili svoji sezónu

První turnaj nové sezóny už mají za odehraný kluci z týmu mladších minižáků. Na turnaj vyrazili do Jihlavy, kde je v sobotu brzy ráno čekal domácí tým BC Vysočina a tým Basketbal Dubňany. Kluci odehráli dvě utkání, kdy v obou měli šanci zvítězit. Povedlo se jim to pouze v tom druhém, přestože Jihlavu týden před tím na turnaji v Hradci Králové porazit dokázali.  

První ranní zápas proti domácímu týmu začali kluci hodně ospale a bez bojovnosti. Nepřihráli si, chybělo jim soustředění, energie. Každý odražený míč získali kluci z Jihlavy, kteří byli dravější a od začátku měli větší touhu vyhrát. Jako kdyby nám chtěli oplatit porážku z Hradce. I přesto, že utkání bylo většinu času vyrovnané a kluci začali v druhé půli více snažit, na rozjetou Jihlavu to nestačilo. V nadšení a bojovnosti se kluci holt nedokázali soupeřům úplně vyrovnat a ve vyrovnaném utkání to byla nakonec jedna z rozhodujících věcí. Obzvláště, když nám ještě chyběl tlak na hráče s míčem a rychlý protiútok - naše největší "zbraně". Utrpěli jsme tak první porážku v Přeboru ČBF JM, ale současně i důležitou lekci.  

BC Vysočina - Vlčata Žďár   
58:49
(17:16, 28:26, 42:40)


V druhém zápase se náš výkon zlepšil, zvýšila se bojovnost, tlak na míč a díky tomu jsme mohli hrát rychle na soupeřův koš. V první čtvrtině nám dělal problém vysoký hráč Dubňan, který byl minimálně o hlavu větší než Matyáš. Maty se ale také dokázal prosadit a v obraně se mu snažil hru hodně znepříjemnit. V dalších čtvrtinách jsme již tlakem na míč a zvýšenou bojovností soupeře přehráli. Chvílimi se kluci přiblížili k výkonům, které od nich očekáváme. S narůstajícím vedením ale bohužel opět polevili v pozornosti a náš výkon šel rapidně dolů.

Vlčata Žďár - Dasketbal Dubňany   
66:49 (16:19, 38:27, 56:39)

Po zkušenosti z Hradce Králové a nyní z Jihlavy si musím kluci opět připomenout, že utkání se hraje naplno celých 32 minut - od záčátku až do konce. V opačném případě nebývá výkon, výsledek a hlavně ani pocit z utkání moc dobrý. 

Další turnaj čeká Vlčata 14.10. na domácí palubovce proti Skokanům a Tygrům!!!