Kluci U12 se vytáhli proti Jihlavě

Ve velmi netradiční sestavě nastoupili k víkendovému dvojutkání s BC Vysočina (Jihlava) mladší minižáci. Tým byl k utkáními složen nejen z minižáků U12, U11, ale i z několika kluků přípravkového týmu U10. Na hře a ani na výsledku se tato netradiční sestava nepodepsala a i tentokrát kluci hráli a jako týma a dvakrát  přesvědčivě zvítězili.   

kompletní fotogalerii z utkání můžete shlédnout na - https://bkvlcizdar.rajce.idnes.cz/

V prvním utkání chvíli trvalo, než spolu kluci našli společnou řeč. Některým pak také, než chytli odpovídající tempo a začli se plně koncentrovat na hru. Jakmile tohle kluci zvládli, začali na domácí palubovce ukazovat nejen co už umí, ale že to zvládnou i bez tradičních opor a proti starším soupeřům. Pro některé to bylo první utkání v kategorii U12 a zvládli to až překvapivě dobře. Soupeře z Jihlavy, kteří také nebyli kompletní, dokázali kluci opakovaně zatlačit v obraně a brát jim míče. Soupeři nám zase na oplátku zatápěli pod košem na doskoku. Když se kluci v druhé půli v doskakování zlepšili, mohli využít jejich silnou zbraň - protiútok - a postupně tak navyšovat vedení v utkání až na konečný více jak 40ti bodový rozdíl. 

Vlčata Žďár  vs.   BC Jihlava
82   :   37   (11:6, 33:19, 62:24)

Druhé utkání bylo ve svém průběhu velmi podobné tomu prvnímu. Oproti prvnímu měli kluci za úkol hned o začátku zlepšit celkové soustředění na hru. To se jim podařilo a utkání měli pevně v rukách. Postupem času (a s rostoucím náskokem), ale jejich soustředění opět začalo upadat. I tak kluci sehráli druhé povedené utkání. Velmi povedené úseky předvedli především David, Lukáš, AJ nebo i Dan, kteří dokázali vystoupit z řady při absenci některých spoluhráčů. Samozřejmě i ostatní kluci využili čas na hřiši ke sbírání nových herních zkušeností a zlepšování svojí hry na obou stranách hřiště. Když se v jednu chvíli na hřišti potkali pouze kluci z U11 a U10 a hra byla i přesto vyrovnaná, byl to příjemný pohled. I druhé utkání kluci herně zvládli a celkový výsledek tak byl až druhořadý.

Vlčata Žďár   vs.   BC Vysočina
77   :   44    (19:10, 41:17, 57:34)

kompletní fotogalerii z utkání můžete shlédnout na - https://bkvlcizdar.rajce.idnes.cz/