Kluci U12 pokračují na vítězné vlně

Víkendovým utkáním v Kyjově předcházela jedna malá odjezdová epizodka, kdy jsme málem doma zapoměli Davida "Kozlíka" Osmíka. A tak, zatím co se David doma rychle balil k odjezdu, zbytek týmu na něj čekal ve vyhřátém autobusu před jeho domem. Nutno poznamentat, že chyba vznikla na straně trenéra, který Davida zapoměl uvést v nominaci. Přesto jsme zvládli nejen odjet v plné síle, ale do Kyjova dojet na čas k prvnímu utkání.

Ve specifické kyjovské hale jsme se nejdříve utkali se Skokany Brno. Po dosti rozpačitém začátku, kdy kluci minuli prvních snad 20 střel, zaznamenal naše první body až ve čtvrté minutě Kubajs. Pak už kluci chytli svoje zápasové tempo a ještě v první čvrtině se přehoupli přes vstřelených 20 bodů. I díky vcelku jednoznačnému průběhu utkání jsme se mohli jako tým zaměřit na některé aspekty naší hry, kterým se věnujeme v tréninku. Tentokrát to byl přechod do protiútoku ve více hráčích a snaha o rychlé zakončení. Ne vždy se to klukům dařilo, hlavní ale byla snaha, která byla v této činnosti viditelná. Spoustu neproměněných dvojtaktů pak byla pro kluky zpětná vazba, že i v tréninku je potřeba věci dělat v maximální rychlosti. V rotaci 15 hráčů jsme dokráčeli k přesvědčivému vítězství. 
Vlčata Žďár    vs.    Skokani Brno B
75  :    17   (40:13) 

Druhé utkání proti domácímu týmů začalo vcelku vyrovnaně. Domácí hráli nebojácně a nám se (podobně jako v prvním utkání) nedařilo zakončovat s takovou úspěšností s jakou by jsme měli. Podobně tomu bylo i ve druhé čtvtině, kde nás svým výkonem podržel Jirka, který sám zaznamenal 10 ze 14ti týmových bodů a byl tím správným lídrem na hřišti. Výborně nám vyšel vstup do druhého poločasu. 20ti body v řadě jsem soupeřům bodově odskočili a vývoj utkání jsme od té doby měli pevně v rukách. 
Jiskra Kyjov    vs.     Vlčata Žďár 
22     :     63    (10:26)

Za 14 dní nás čeká první opravdová nadregionální konfrontace v této sezóně. V Písku se utkáme s domácími Sršni a Válečníky z Děčína. Oba tyto týmy jsme mohli vidět na předsezónním turnaji v Pze a oba týmy patří k předním týmům ve své kategorii. Věřím, že se všichni kluci na tyto utkání těší. Budou to pro nás určitě velmi zajímavá utkání, která nás určitě posunout dopředu a ve kterých se můžeme spoustu věcí naučit.