Kluci a Holky z přípravky mají za sebou další turnaj

Do Žďáru přijel pouť, ale basketbalová sezóna se kvůli ní nezastavila. Trenéři obou přípravek se proto rozhodli, že využijí příležitosti a dvě utkání nedělního turnaje přípravek U10 rozdělili mezi tým holek a kluků.

Holky se v prvním utkání utkali s přípravkovým týmem z Babic. Jednalo se o velmi vyrovnané utkání ve kterém se chvíli dařilo více domácím Vlčatům a chvíli měli navrch Kohouti z Babic. Holky z naší přípravky si do poločasu postupně vybudovaly až 14ti bodové vedení. Bohužel o něj přišli v průběhu 3. čtvrtiny, ve které se jim nepodařilo vstřelit ani jeden koš. O vítězství se tak rozhodovalo v posledních 8 minutách. Ty zvládly naše děvčata lépe a na konci se mohli radovat z vítězství. Bodově náš tým táhly především Andy a Adélka.

Vlčata Žďár   vs.   Basket Kohouti Babice   48 :  44  (28:14)

Druhé utkání a turnaji sehráli kluci z přípravky U10 proti Podolí. Kluci nastoupili bez některých svých spoluhráčů a k velké nelibosti trenéra předvedli v prvním poločase velmi rozpačitý a nedůrazný výkon. Soupeř toho dokázal postupně více a více využívat, především k opakovanému zakončení pod naším košem a v poločase vedl o 8 bodů a v průběhu 3. čtvrtiny dokonce o 16 bodů (9:25).  Až potom se kluci probrali, začali na hřišti bojovat, vybíhat do protiútoku atd. Naše hra najednou vypadala o poznání lépe a utkání bylo rázem více než vyrovnané. Soupeře jsme začali přehrávat a snižovat jeho vedení. Na konci 3. čtvrtiny to bylo o 10, v průběhu té čtvrté jsme se dokázali přiblížit i na rozdíl sedmi bodů. Více nám ale sebevědomě a dravě hrající kluci a holky z Podolí nedovolili a vybojovali zaslouženě vítězství. Kluci v utkání určitě neukázali všechno, co umí a o to větší bylo zklamání z porážky. Příště musíme hrát naplno, soustředěně a sebevědomě hned od začátku.

Vlčata Žďár   vs.    Renocar Podolí     29 :  37   (7:15)

Holky z přípravky U10, čeká do konce školního roku ještě jeden turnaj. 29.5. vyrazí do Přerova, kde se potkají s domácím týmem a týmy z Podolí a KP Brno.