Kadetky U17 vstoupily do sezóny úspěšně

Kadetky U17 vstoupily do sezóny úspěšně

Povedený vstup do soutěže mají za sebou kadetky, které na domácí palubovce přivítaly tým z Ústí nad Orlicí. Holky dokázaly v obou víkendových utkáních těsně zvítězit, když ani jedno vítězství nebylo jednoduché a musely si je opravdu vybojovat. 

BK Žďár Open  vs.  BK Ústí nad Orlicí 
56 : 49  (17:12, 30:34, 43:39)

Tak trochu do neznáma jsme vstupovali v první utkání s nově sestaveným týmem kadetek. I proto jsme vsadili v naší hře především na jednoduchost v útoku a důraz a bojovnost v obraně. Tato sázka se vyplatila a většinu prvního poločasu jsme vedli. Dařilo se nám především z rychlých protiútoků do kterých jsme znovu a znovu vyráželi. Polevení v obraně v posledních dvou minutách bohužel znamenalo poločasové vedení pro soupeřky. 
Druhý poločas jsme ovšem začali výborně v obraně, když jsme soupeřkám dovolili jen 5 bodů za 3. čtvrtinu a o pár bodů jsem vedli zase my. Vyrovnané utkání jsme definitivně rozhodli až v samotném závěru, když jsme v posledních třech minutách zaznamenali 6 bodů a soupeřkám jsme ve skórování dokázali zabránit. 

BK Žďár Open  vs.  BK Ústí nad Orlicí 
67 :  65  (21:16, 43:36, 56:50)

Druhé utkání jsme začali velmi nesoustředěně a chvíli nám trvalo než jsme se probrali. Pak ale přišel výborný úsek, ve kterém jsme velmi dobře bránili a soupeřky přehrávali z následných rychlých protiútoků. V průběhu první půle jsme vedli až o 15 bodů.... Bohužel jsme nezvládli závěr poločasu a naše soupeřky dokázali svoji ztrátu z části umazat. Naše poločasové vedení o 7 bodů ale bylo naprosto zasloužené.
V druhém poločase jsme nedokázali zopakovat výkon z první půle. O co míň se nám dařilo basketbalově, o to víc jsme ovšem bojovali. Nakonec to byla především naše bojovnost díky které jsem dotáhli utkání do vítězného konce. 

V obou utkáních se jsme měli lepší a horší chvilky. Velmi pozitivní je, že i když se nedařilo, dokázali jsme se povzbudit a držet se základní taktiky, kterou jsme si do utkání stanovili. Přes spoustu chyb jsme chtěli a také předváděli rychlý basketbal. V kombinaci s nezměrnou bojovností jsme tak obě utkání zvládli vítězně. Bonusem je nejen zapojení několika mladších žákyň (Hanka, Viky, Terka) ale i skutečnost že v utkání dokázali skórovat všechny hráčky týmu.

Roman Bednář

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.