Kadetky U17 v lize potrápily soupeřky v Praze.

Kadetky na palubovce Sokola Nuslí začaly už skoro tradičně. Špatný začátek a v 5 minutě stav 0 : 16. Soupeř nás nenechal postavit zónovou obranu a rychlými protiútoky trestal naše chyby v rozehrávce. Do konce čtvrtiny jsme trochu snížily rozdíl skóre, ale hra se nezlepšila. Několikrát se nám podařilo dostat se na rozdíl šesti bodů, ale okamžitě soupeř reagoval a odskočil opět úspěšnou střelbou. V poslední čtvrtině se ale děvčatům začala dařit střelba, soupeři naopak a tak se překvapivě skóre srovnalo. Bohužel čtyři hráčky nasbíraly čtyři osobní chyby, tak bylo jen otázkou času, kdy se některá vyfauluje. Stále hrozilo, při malém počtu hráček, kterými družstvo disponuje, že se bude dohrávat ve čtyřech. Naštěstí volnější metr rozhodčích nechal všechny hráčky dohrát a v dramatickém závěru trestnými hody Žďár dokonal pohromu domácích.

V neděli na palubovce Basketu Slovanka to bylo naopak. Žďár dobře začal, ale během chvilky to bylo tak, jak je poslední dobou zvyklý. Naštěstí se tentokrát dařila střelba a tak děvčata poločas vyhrála. Nejlepší výkon předvedla ve třetí čtvrtině a soupeři odskočila na nadějných devět bodů. Bohužel zlepšenou střelbou se domácím podařilo třemi trojkami za sebou utkání srovnat a ani trojka Žďáru v posledních vteřinách utkání prohru neodvrátila.

Sokol Nusle – BK Žďár 54 : 58 (20:10,33:21,47:39)

Body: Nerudová 19, Slámová 19, Kazdová 14, Němcová 5

Basket Slovanka – BK Žďár 61 : 57 (17:12,24:26,35:44)

Body: Nerudová 18, Němcová 15, Kazdová 15, Slámová 8, Klukanová 2, Štětková 2

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.