Kadetky U17 – tvrdá lekce ve Vyškově

BK Maják Vyškov – BK Vlčice Žďár nad Sázavou 71:36 (17:9, 38:15, 54:26)
Body: Juráková 12(1x3), Kračmarová 9, Kozlíková 6, Štětková 3, Klukanová 2, Poláková 2, Václavková 2, Sommerová a Suchá 0

První zápas s vedoucím týmem tabulky jsme od začátku byli ještě asi hlavami na cestě. Soupeř nám od začátku ukazoval, jak vypadá hlad po míči a hlad po výhře. I když domácí měli v každé čtvrtině dost rychle nasbíráno pět týmových faulů, nedokázali jsme ani toto potrestat. Dostali jsme lekci z touhy po výhře ve všech směrech. Utkání se bohužel nevyhraje na lavičce se slovy vyhrajeme, ale na palubovce, kdy je potřeba se rvát o každý míč, o každou pozici pod obranným či útočným košem.

O poločase se stala následná věc. Ihned po klaksonu, který končil duhou čtvrtinu (první půli, kdy se mění strany kam, kdo útočí), vzal trenér domácích tyč se kterou se upravuje výška nastavení košů a koš, kam jsme první půli útočili zvednul na požadovanou výšku cca o 15 – 20 cm. Toto se odehrálo bez jakékoliv omluvy, spíš ještě s výsměchem. Na tento incident jsem podal protest k STK.

BK Maják Vyškov – BK Vlčice Žďár nad Sázavou 98:46 (22:7, 43:23, 65:32)
Body: Klukanová 12, Kozlíková 10, Štětková 8, Juráková 5, Poláková 4, Kračmarová 3, Suchá 2, Václavková 2, Sommerová 0.

Do druhého zápasu jsme šli s odhodláním, že zlepšíme obranu, braní na záda a celou hru zagresivníme. Bohužel v první čtvrtině zůstalo jen u odhodlání. Tak jak naivně jsme skončili první zápas, stejně jsme začali druhý. Mezi první a druhou čtvrtkou jsme si opět řekli co a jak. Najednou jsme hráli vyrovnanou čtvrtku. Dodržovaly se taktické pokyny, hrálo se to, co se má hrát a ne nějaké pseudo vzorce. Ve třetí čtvrtce bohužel bylo znát, že dvě podkošové hráčky hrají pod tlakem čtyř osobních chyb, které hned na začátku poslední periody proměnili v pátý a pro ně konečný faul.