Kadetky U17 - Sbíráme zkušenosti .... i vítězství

Kadetky U17_Sbíráme zkušenosti .... i vítězství

Trochu ve stínu ostatních týmů našeho klubu zatím probíhá sezóna kadetek v nadregionální lize. A to i navzdory tomu, že holky o víkendu doslova vybojovaly další dvě vítězství v Brandýse nad Labem.

BK Brandýs n. L. B    vs.    BK Žďár Open  45 : 60  (14:19, 22:37, 41:50)

Přestože jen v šesti hráčkách, dokázaly naše kadetky od prvních minut v utkání udávat tempo a v průběhu celého utkání vedly rozdílem kolem 10ti bodů. Stejně jako v minulých utkáních těžily z rychlého přechodu na útočnou polovinu. K několika lehkým zakončením holky využily ztrát soupeřek, když především v průběhu 2. čtvrtiny velmi dobře bránily. Dobrá hra směrem dopředu nám umožnila se v průběhu utkání soustředit na týmovou obranu, ve které se holky oproti předchozím utkáním výrazně zlepšili.

BK Brandýs n. L. B  vs. BK Žďár Open  60 : 63 (18:16, 37:29, 44:38)

Začátek druhého utkání byl hodně nepovedený. Značná nesoustředěnost, omlouvaná počínající únavou znamenala ztrátu 10ti bodů po 5ti minutách (10:0). Až tehdy se některé hráčky chytly za nos, přestaly se "vymlouvat" a  začaly hrát. Zlepšenou hrou a hlavně zvýšeným úsilím se nám povedlo na konci první čtvrtiny téměř vyrovnat. Přestože byla druhá čtvrtina vcelku herně vyrovnaná, ztráceli jsme na jejím konci 8 bodů. Bylo to především kvůli několika zbytečným ztrátám z nesoustředěnosti, které domácí hráčky snadno potrestaly.

Druhý poločas byl bojem na dvou frontách. Domácí hráčky vycítily šanci na vítězství a my jsme navíc, teď už regulérně, bojovali s narůstající únavou. Ta sebou přinesla několik hloupých chyb a rozhodnutí v těchto fázích utkání. Holky na štěstí na vzniklou situaci výborně zareagovaly na přelomu 3. a 4. čtvrtiny. Začali jsme hrát trochu pomaleji, výrazně zodpovědněji s míčem na útočné polovině, kde jsme několikrát využily chyb soupeřek v obraně či na doskoku. Celé utkání se dostalo do velmi dramatické koncovky. V té jsme ukázali obrovské odhodlání i basketbalovou chytrost a v posledních čtyřech minutách jsem otočili skóre v náš prospěch. Že jsme od 36. minuty hráli jen ve čtyřech hráčkách nebylo tak podstatné, naše odhodlání a touha po vítězství tento hendikep více než vyrovnala.

Svůj herní potenciál poodkryla Žaneta a především Sima, která dokázala několikrát skórovat ve velmi důležitých momentech. Velké uznání patří všem holkám, za to jak se s nepříznivým vývojem druhého utkání dokázaly vyrovnat. Přestože je v naší hře dost nepřesností a věcí ke zlepšení, správný přístup, bojovnost a soustředění nám většinu času nechybí a to je ten nejlepší základ pro další utkání!!!