Kadetky U17 - Opět prohra o 2 body

Jedna výhra, jedna prohra...

Kadetky v sobotu přivítaly na své palubovce družstvo Kolína. Družstvo Žďáru se potýká s nedostatkem hráček a tak se to projevuje na výkonech stěžejních hráček, které musí strávit na palubovce celé utkání. Musela nastoupit i zraněná Němcová. Dobrou zónovou obranou zaskočily mnoho soupeřů a ani v sobotu tomu nebylo jinak. Pokud soupeř nedisponuje

střelkyněmi z dálky, Žďár získává míče a pokud zakončuje rychlé protiútoky, navyšuje skóre. Bohužel katastrofální zakončování těchto protiútoků je důsledkem trápení celého družstva. Tak tomu bylo i v sobotu , opět špatný začátek (0:6) a tak o výsledku rozhodly 4 minuty ve třetí čtvrtině, kdy se děvčatům podařilo vstřelit 4 trojky za sebou a soupeři odskočila.

BK Žďár – BC Kolín 63 : 51 (12:12,28:23,53:38)

Body: Slámová 21 (2 trojky), Nerudová 19 (1 trojka), Kazdová 9, Musílková 8, Němcová 6 (1trojka).

V neděli na palubovce Říčan naopak začaly dobře, ovšem o utkání rozhodla katastrofická druhá čtvrtina(26:12), kdy děvčata nebyla schopna vsítit koš. Do druhého poločasu nastoupilo už velmi unavené družstvo Žďáru a přesto se jim podařilo obranou po celém hřišti utkání srovnat. Bohužel síly ubývaly, lavička náhradnic prázdná a to v závěru rozhodlo. Ani 5 trojek Slámové v utkání nepomohlo utkání vyhrát. Opět škoda několika neproměněných samostatných nájezdů během utkání, které v závěru chyběly.

BK Říčany – BK Žďár 71 : 69 (15:21,41:33,54:54)

Body: Slámová 26 (5 trojek), Nerudová 19 (1 trojka), Kazdová 10, Němcová 7, Nováčková 6, Musílková 1.