Kadetky U17_Kadetky zpátky na vítězné vlně

Kadetky U17_Kadetky zpátky na vítězné vlně

Poslední dvě utkání před Vánocemi sehrály kadetky na domácí palubovce. Během týdne se jim podařilo zapomenout na nepříjemné prohry z Liberce a v obou domácích utkání dokázaly zvítězit, navíc s aktuálně vedoucím týmem soutěže.  

BK Žďár Open    vs.   BŠ Tygři Praha  57 :  53    (11:8, 29:23, 44:34)

Přestože k utkání nastoupily kadetky pouze v pěti hráčkách (zranění, nemoci, atd.), zvládly první utkání proti pražským tygřicím způsobem "start-cíl". Úvodní aktivita na obou stranách hřiště znamenala poměrně rychlé vedení o 5 bodů a tento rozdíl se holkám dařilo držet či navyšovat v celém průběhu první půle. Pomohla tomu především dobrá hra na obranné polovině. 

V druhém poločase překvapivě nepřišel nápor soupeřek a naše vedení postupně narostlo až na 19 bodů. Třetí čtvrtinu zvládly kadetky velmi dobře takticky. Ve vhodných momentech využívaly chyb soupeřek a následné možnosti pro rychlé protiútoky, současně ale dokázaly hru zpomalit v postupném útoku, kde se naše souhra postupně zlepšuje. Ve čtvrté čtvrtině se pak začala projevovat únava a do naší hry se začaly vkrádat chyby a nepřesnosti. Koncentraci na závěr utkání si hráčky srovnaly při dvou time outech v krátkém časovém rozmezí a vítězství v utkání si pak nenechaly vzít. 

BK Žďár Open    vs.   BŠ Tygři Praha   64 : 54    (18:10, 36:27, 56:38)

Do druhého utkání už družstvo kadetek nastoupilo doplněné o 3 hráčky žákyň, které za kadetky pravidelně nastupují. Na hře to bylo vidět hned od úvodních minut. I přesto, že se jednalo o druhé utkání, hrály holky s větší energií než soupeřky a opět vedly hned od prvních minut. Nebýt nepřesností při zakončení, mohlo být už poločasové vedení výraznější. 

Jak také může vypadat pěkný a rychlý basketbal v této kategorii předvedly holky v úvodu druhého poločasu. Tvrdá nátlaková obrana a rychlý přechod do útoku mohou být silné stránky našich kadetek. Ve třetí čtvrtině holky takovou hru předváděly, připravené pozice dokázaly efektivně proměňovat a naše vedení vzrostlo až na 20 bodů. Velkým oživením byl především herní výkon Terezy Vtípilové, do herní pohody se v tomto úseku dostala i Elena Hanusová, když proměnila i několik dobrých střel ze střední vzdálenosti. Vcelku vyrovnaná poslední čtvrtina se hrála trochu ve stínu zranění Katky Noskové, která do té doby patřila k výrazným hráčkám našeho týmu. Přejeme brzké a plné uzdravení. 

Kromě výsledků utkání je příjemným zjištěním i zlepšená hra resp. herní projev týmu. A to i přes některé absence způsobené nemocemi a zraněními. Do družstva skvěle zapadly dvě nové posily z Jihlavy. Velkou nepříjemností je ale zranění Katky Noskové, která v obou utkáních předváděla skvělou hru. Přes vánoční prázdniny mají kadetky čas na uzdravení a do dalších utkání snad nastoupí v plné síle.  

Roman Bednář

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.