Kadetky U17 doma dvakrát úspěšně

Kadetky U17 doma dvakrát úspěšně

Velmi sympatickým výkonem se o uplynulém víkendu prezentovaly na domácí palubovce kadetky doplněné o spoluhráčky z týmu žákyň. Proti týmu Brandýsa nad Labem předváděly v obou utkáních rychlý a bojovný basketbal a zaslouženě v obou utkáních zvítězily. Více než vítězství je ale může těšit týmová souhra, spoustu rychlých protiútoků i vyšší úspěšnost zakončení na útočné polovině. 

BK Žďár Open   vs.   BK Brandýs n. Labem B    58 : 46   (16:12, 29:19, 44:35)

Hned 9 hráček připravených k utkání je pro družstvo kadetek trochu nezvyk. Využít této situace chtěly kadetky především v obraně a při přechodu do protiútoku. To se holkám dařilo po většinu utkání. Po úvodních minutách, kdy se  ještě trochu sehrávaly při celoplošné obraně, stupňovaly holky svůj obraný tlak a soupeřky z Brandýsa čím dál častěji chybovaly při rozehrávce i při zakončení. Tyto chyby se holkám dařilo opakovaně využívat k rychlému přechodu do protiútoků. Přesto že ne všechny protiútoky dokázaly v průběhu utkání úspěšně zakončit, určovaly kadetky tempo utkání až do konce a vítězství v prvním utkání vcelku přesvědčivě kontrolovaly.     

BK Žďár Open   vs.   BK Brandýs n. Labem B    72 : 40 (15:16, 35:20, 58:34)

Druhé utkání proběhlo podle velmi podobných not jako to první. Snad jen vstup do utkání byl od hráček základní pětky nepatřičně vlažný a energii na hřiště musely přinést střídající hráčky. Od druhé čtvrtiny už soupeřky jednoznačně přehrávaly všechny hráčky v rotaci. Zlepšená spolupráce na obou stranách hřiště a narůstající sebevědomí se projevili při spoustě pohledných akcí a to nejen v rychlých protiútocích, ale i při hře 5 na 5. Právě ve hře 5 na 5 mají kadetky ještě rezervy. S každým dalším utkání se ovšem jejich souhra zlepšuje a daří se jim do hry dostávat pravidla a zásady, kterým se věnují ve společném tréninku. I toto pozorovatelné zlepšení v týmové souhře bylo jedno z pozitiv uplynulého víkendu. 

Obě víkendová utkání na domácí palubovce byla po delší době příjemnou zkušeností. Mj bylo vidět, že když se holky sejdou k utkání v dostatečné počtu hrají nejen týmově, ale s velkou chutí a energií. Radost je to pak pro fanoušky, hráčky samotné a nakonec i pro trenéra.

Roman Bednář

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.