Kadetky potvrdily roli favoritek

Kadetky potvrdily roli favoritek

Další dvě vítězství si o víkendu připsaly kadetky. Na palubovce předposledního Ústí nad Orlicí potvrdily roli favoritek a zaslouženě zvítězily v obou utkáních. 

BK Ústí nad Orlicí  vs.  BK Žďár Open  55 : 75   (14:11, 27:33, 38:55)

V úvodu utkání holkám chvíli trvalo, než se rozehrály. Domácí tým, který táhla jedna hráčka tak chvíli těžil z naší netýmovosti. Jakmile si holky začaly v obraně více pomáhat, dokázaly zastavovat individuální snahy soupeřek a pomalu převzaly pomyslné otěže utkání. Ještě před poločasem se vedení v utkání přehouplo na naši stranu a druhý poločas pak byl vcelku jasnou záležitostí. Naše kadetky domácí tým mj. přeběhaly a vcelku jednoznačně přehrály především díky rychlým protiútokům..... a to jen v šesti hráčkách. V přístupu a bojovnosti obou týmu byl velký rozdíl v náš prospěch, což nás může těšit.  

BK Ústí nad Orlicí  vs.  BK Žďár Open  37 : 62   (15:16, 27:27, 30:45)

Krátce po konci prvního utkání čekalo holky hned utkání druhé. Snad s vědomím relativně přesvědčivého vítězství z prvního utkání začaly holky velmi vlažně a na náš tým dosti netýmově na obou polovinách hřiště. Pasivní obrana domácích nám paradoxně dělala problémy. Spoustu špatně zvolených a nepřipravených střel nejen neskončila v koši, ale umožnila domácím hrát do rychlých protiútoků a využívat naší nesoustředěnosti při návratu. Domácí tak celý první poločas živili šanci na úspěch. 

Našemu týmu výrazně pomohla poločasová přestávka a týmová rozprava v šatně. Do druhého poločasu nastoupily holky jako vyměněné a během krátké chvíle utkání strhly na svoji stranu. Za 3. čtvrtinu soupeřkám dovolily pouze 3 body a sami jich nastřílely 18. Ve stejném duchu pokračovala i 4. čtvrtina. Solidní obrana, obranný doskok nebo zisky míče a rychlý protiútok. S výrazně vyšší koncentrací a nasazením přišla i lepší souhra na útočné polovině a i v šesti hráčkách byly holky výrazně lepším a aktivnějším týmem. 

Z Ústí tak přivážíme dvě zasloužená vítězství a hlavně důležité zkušenosti, kvůli kterým tuto soutěž hrajeme především. Další dvě utkání na půdě doposud vedoucího celku soutěže (TJ Sokol Stěžery) jsou pro nás všechny výzvou k udržení vítězné série. Když budeme hrát to co umíme, věřím, že na to máme. 

Roman Bednář

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.