Kadetky na závěr roku doplatily na koncovku

Poslední zápasy roku 2022 odehrály kadetky v Tišnově. V 7. a 8. kole Nadregionální ligy jim šlo o hodně, chtěly se odlepit od dna tabulky a dotáhnout se na soupeřky, které měly o dva body více.

„Bohužel se nám to nepodařilo. Určitě jsme měly na to, vyhrát alespoň jedno z utkání. Tým musím pochválit, hrál hezký basket. Výsledky nám utekly ve druhých poločasech. Na druhou stranu je potřeba si přiznat, že když zahazujete dobré střelecké pozice, je těžké s vývojem zápasu něco udělat. Čím víc se blíží konec zápasu, tím víc je potřeba hrát v postupném útoku s klidem a rozvahou. Holky si musí uvědomit, že sebelepší akce vede k nějakému zakončení a pokud se v něm nezklidní a nezkoncentrují, jde jejich úspěšnost rapidně dolů. Druhá věc je volba střely, jsou střelecké pozice, které se nepřecházejí a jsou pozice, z nichž je nesmysl zakončovat a je nutné balon přihrát nebo po nájezdu vyhodit na další hráčky, které se musí uvolnit do volného prostoru,“ zamyslela se trenérka Věra Stočková.

TIŠNOV – VLČICE 63:53 (30:30)
Body: 
Lacinová Kristýna 13, Benešová Nela 10, Plevová Petra 9, Siváková Karolína 8, Ganzwohlová Hana 4, Žáková Nikola 4, Vampolová Pavla 3, Šoustrarová Eliška 2, Kostecká Nikola, Malečková Natalia

TIŠNOV – VLČICE 67:46 (31:33)
Body: 
Plevová Petra 11, Ganzwohlová Hana 10, Šoustrarová Eliška 8, Žáková Nikola 6, Lacinová Kristýna 4, Vampolová Pavla 3, Benešová Nela 2, Siváková Karolína 2, Kostecká Nikola, Malečková Natalia

Po osmi zápasech má její tým bilanci 1 výhry a 7 porážek a v tabulce je poslední. „Situace je jaká je. Naše postavení v tabulce se dá zlepšit jen pravidelným a kvalitním tréninkem všech hráček. Hrajeme vyrovnané zápasy, které nám po výpadcích utíkají. Na závěr bych chtěla holkám popřát, aby je v Novém roce basket bavil, měly z něj radost a byly zdravé,“ řekla Stočková.

Trenérka: Věra Stočková

Editor: Tomáš Vejlupek