Kadeti vyhráli podruhé za sebou

Kadeti si v letošní sezoně příliš radosti z dobrých výsledků neužili. Po nelichotivé sérii 14 porážek ale vstoupili do ligové skupiny play-out mnohem lépe a po těsné porážce s jihlavskou Vysočinou 91:96 se konečně dočkali první výhry v sezoně, když doma nečekaně hladce porazili v tabulce druhý Sokol Žižkov 94:66. „Kluci už tu výhru potřebovali a musím říct, že si ji zlepšeným přístupem k tréninkům i zasloužili. Tým se dává po všech možných problémech pomalu dohromady, byli jsme proto zvědaví, jak se předvede v dalším utkání,“ řekl před zápasem s Poděbrady trenér Jan Danko.

A nutno vyzdvihnout, že s lepším přístupem a minimem zraněních přicházejí i výsledky. Vlci na své palubovce v úterní dohrávce zaskočili i třetí Poděbrady, když vyhráli 86:78 a v tabulce se dotáhli na předposlední Hradec Králové.

VLCI ŽĎÁR – PODĚBRADY 86:78 (22:19, 45:45, 65:58)

Domácí začali s velkou chutí. V útoku se prosazovali přes podkošové hráče nebo skórovali po rychlém přechodu. Výsledkem bylo rychlé vedení 14:4. Koncentrace na utkání se s přibývajícím časem ale pomalu vytrácela a Poděbrady se nenápadně vrátily do zápasu. „Nepohlídali jsme si jednoduché věci v obraně, třeba akci hoď a běž. Zásadní věc, co nás ve druhé čtvrtině evidentně srážela, byl návrat do obrany. Takhle se prezentovat nesmíme. Pokud jsme ale byli vzadu pozorní a vzali na záda, byla na klucích znát snaha hrát rychle dopředu, z čehož jsme dávali většinu košů,“ uvedl kouč Danko po poločasovém patu 45:45.

Nástup do druhé půle patřil Vlkům, kteří se zkoncentrovali na postupný útok a využívali v nich svých předností. Návrat do obrany ale stále občas drhnul, a tak se Poděbrady držely na jednociferný rozdíl.

V závěrečné čtvrtině se hosté snažili ztrátu smazat, snížili na 71:68, ale čtyři rychle inkasované body donutili jejich trenéra k oddechovému času (75:68). Po něm se domácí fanoušci ještě jednou strachovali o výsledek, za stavu 77:76 ale vysvobodil Vlky dalekonosnou trojkou Džurban. V nervózní koncovce se dvakrát prosadil Krčmář a Poděbrady připravily o drama tří zahozené šance z pod koše a několik technických chyb.

Trenér Jan Danko po zápase uvedl: „Za druhé vítězství jsme rádi, ale pořád máme na čem pracovat.“

Body: Dočekal 24, Krčmář 22, Tůma 19, Džurban 9, Bílek 7, Rosecký 3, Moravčík 2, Sláma, Vrána, Blažíček, Vilda.

Autor: Jiří Bubák