Kadeti v nástavbě DL dvakrát padli.

Kadeti v nástavbě DL dvakrát padli.

TJ Sokol Kbely : BK Vlci Žďár  88:83 (28:17,49:36,73:55)
Body: Jeřábek 19, Jaroš 15, Coufal 14, Tomek a Pleva 10, Beran 8, Kužel 4, Stejskal 3.

K sobotnímu utkání jsme odjeli brzo ráno na TJ Sokol Kbely do Prahy. Po dlouhé cestě a ranním čekání před halou nám bylo jasné, že první čtvrtina bude zásadní pro další průběh utkání. Po první čtvrtině a rozdílu jedenácti bodů nám moc velkou šanci na dobrý výsledek nedělalo. V průběhu druhé čtvrtiny nasazení kluků a přístup k utkání nám dávalo naději, že druhá polovina utkání by se mohla vyvíjet trochu lépe. Bohužel po poločasové přestávce jsme nechytli začátek čtvrtiny a soupeř nám utekl až na rozdíl 20 bodů. Od tohoto okamžiku bylo na hřišti jenom jedno družstvo. Vůle a touha po vítězství hnala kluky do maximálního nasazení a poslední čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem 13 bodů. Bohužel náš tlak a snahu o zvrácení utkání jsme nedotáhli do vítězného konce.

BA Grizzliez Plzeň: BK Vlci Žďár  72:68  (11:12,32:25,57:47)
Body: Jaroš 20, Beran a Pleva 12, Kužel 10, Jeřábek a Coufal 6, Tomek 2.

K druhému utkání jsme museli vstávat brzo ráno, protože nás čekala dlouhá cesta do Plzně. V Plzni nás nečekal vůbec lehký soupeř, který se netají ambicemi hrát příští rok extraligu. Od úvodu utkání se hrál rychlý a pěkný basketbal, který předváděla obě družstva. Po první čtvrtině, která byla velice vyrovnaná jsme si říkali, že by to dneska mohlo být dobré. Druhá čtvrtina nám sice trochu utekla, ale rozdíl sedmi bodů v poločase nám dával solidní šanci na dobrý výsledek. Po poločasové přestávce se hrál opět dynamický basket, ale bohužel náš soupeř opět přidal pár bodíků a do poslední čtvrtiny jsme šly s rozdílem deseti bodů. Poslední část utkání se hrála ve vysokém tempu, naši kluci makali na plný plyn a v rotaci pouze sedmi hráčů jsme domácím pořádně zatápěli až dokonce utkání. Kluci si za obě utkání zaslouží pochvalu. JEN TAK DÁL.

K dalším kole v nástavbě dorostenecké ligy přivítáme na domácí palubovce družstvo ADFORS Basket Litomyšl v neděli 20.2. 2022 od 15 00hod. na hale na Stalingradě.

Autor : J.Danko

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.