Kadeti U17 liga - ještě není nic ztracené

Kadeti U17 liga - ještě není nic ztracené

BK Pelhřimov – BK Vlci Žďár    =   91:88   / 30:23, 70:70, 76:76 /
Body : Moučka – 40, Lacina – 29, Grodl D. – 9, Grodl F. – 8, Trávníček – 2.

Po celodenním programu bylo v Pelhřimovské hale strašné vedro a téměř nedýchatelný vzduch. I přes tyto problémy se nám vstup do zápasu podařil. Získali jsme vedení o šest bodů a pokračovali v dobře organizované hře. Bohužel v závěru čtvrtky jsme vlastními lacinými chybami o toto vedení přišli. Druhá část nezačala pro náš tým zrovna nejlépe. Opět zbytečné ztráty o které se soupeř vůbec nezasloužil nás sráželi do kolen a také stáli hodně fyzických sil, když jsme se to snažili napravit v obraně. Soupeř těchto našich nepovedených momentů využil a vypracoval si až deseti bodové vedení. My jsme ještě ke všemu měli tu smůlu, že se nám vůbec nedařilo střelecky ze střední a dlouhé vzdálenosti a všechny body jsme dávali jen těžce přes značně vysoké podkošové hráče domácích. V poločase jsme tak měli ztrátu sedmi bodů a věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic lehkého. To se potvrdilo i v úvodu další čtvrtiny. Přispělo k tomu i velmi necitlivé rozhodování paní rozhodčí, která byla na naše hráče o dost přísnější než na domácí. Přesto všechno se ale, naši kluci dokázali přenést a od páté minuty třetí čtvrtky převzali iniciativu do svých rukou a začali být pány palubovky. Vynikající obranou nepustili soupeře téměř k ničemu a stáhli jeho náskok na rozdíl dvou bodů. V poslední části jsme v tomto výkonu pokračovali a i přes to, že čtyři naši hráči měli čtyři osobní chyby, jsme v agresivní obraně nepolevili. To se nám vyplatilo a dokázali jsme utkání vyrovnat a dotáhnout do prodloužení. Zde jsme měli asi třikrát nehoráznou smůlu, když nám míč vypadl z obroučky, ale zase na druhou stranu jsme dokázali udržet nervy na uzdě stoprocentními trestnými hody, čímž jsme opět vyrovnali a poslali tak utkání do druhého prodloužení. Toto už jsme bohužel nezvládli i kvůli vyfaulovaným hráčům a těsně v závěru jsme zápas ztratili. Prohra je pro nás hodně krutá, zvlášť po tom jak se kluci dokázali zvednout a vyhecovat k parádnímu výkonu. Všem hráčům chci vyslovit obrovské poděkování a musím smeknout klobouk za to co dokázali na hřišti předvést.

BC Kolín – BK Vlci Žďár   =    95:61   / 42:33 /
Body : Moučka – 21, Lacina – 17, Grodl F. – 12, Trávníček – 7, Grodl D. – 4.

V tomto rozhodujícím utkání dvou přímých účastníků v boji o udržení ligy, se nám tak trochu nedařilo naplnit to co jsme chtěli hrát. Značně se také na klucích projevila značná únava z předešlého dne, kdy jsme absolvovali zápas se dvěma prodlouženími v Pelhřimově. Naši kluci se sice snažili seč jim síly stačili, bojovali o každý míč, ale na rozjetého soupeře to bohužel nebylo nic platné. Rozhodujícími momenty pro celé utkání byli první čtyři minuty ve třetí části a posledních pět minut celého utkání. Zde jsme si vysokou porážku zavinili sami zbytečnými a někdy až neuvěřitelnými ztrátami za které soupeř ani nemohl. V samotném závěru jsme nedokázali proměnit pět po sobě jdoucích samostatných nájezdů do koše a to jen kvůli tomu, že místo technicky správného zakončení na jistotu jsme opět zvolili donášku. Prohráli jsme celkově o třicet šest bodů a to znamená, že jsme přišli o výhodu lepšího vzájemného utkání s tímto soupeřem a to o pouhých pět bodů ve skóre. Nic však ještě není ztraceno, protože soupeř pokud prohraje své utkání v Pelhřimově a my dokážeme doma zvítězit v obou posledních zápasech, tak si ligovou příslušnost ještě udržíme. V možnostech kluků to rozhodně je, protože jejich stoupající výkonnost v posledních utkáních to jen a jen potvrzuje.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.