Kadeti U17 liga - Dobrý víkend

Kadeti U17 liga - Dobrý víkend

BK VLCI Žďár – Gymnázium Hladnov    =    106:66    / 51:26 /

Body : Mazourek – 30, Smolík – 27, Lacina – 15, Götz – 13, Moučka – 9, Němec, Toman a Dvořák – 4.

Začátek zápasu byl z naší strany, jako již tradičně dost neuspořádaný. Naštěstí tentokrát nám to trvalo pouhé tři minuty. Potom naši hráči přebrali v mnoha činnostech iniciativu a začali svého soupeře přehrávat. Dobrá obrana a hlavně napadání hráče s míčem, nám zajistili možnost rychlého protiútoku, a ty jsme docela hojně dokázali využívat. Již za první část hry jsme si vybudovali skoro dvaceti bodový náskok. Druhá čtvrtina byla celkem vyrovnaná, ale přesto jsme si náš náskok dokázali ještě o něco navýšit. Ve třetí části hry jsme soupeře jednoznačně přehráli a utkání definitivně rozhodli ve svůj prospěch. Poslední deseti minutovka už byla z obou stran pouze udržovací a takzvaně se jen dohrávalo do konce. V posledních čtyřech minutách se naši hráči rozhodli, že si na své musejí přijít i diváci a uspořádali pro ně velkolepou šou. Během této doby předvedli co vše je v basketbalu možné a co všechno se dá i z vyložených šancí neproměnit. Všechny hráče však musím za předvedený výkon pochválit, protože konečně jsme větší část zápasu hráli to co jsme měli a nedělali jsme tolik laciných chyb jako jindy. Jen musíme zlepši obranu hráče s míčem tak, aby nemohl v klidu střílet z dlouhé vzdálenosti a také obraný doskok.

BK VLCI Žďár – BK Opava     =     71:96     / 36:43 /

Body :  Mazourek – 22, Lacina – 19, Smolík – 12, Moučka – 7, Dvořák a Toman – 4, Götz – 3.

Vstup do posledního utkání základní skupiny, proti soupeři který ještě v této soutěži neprohrál, nám vůbec nevyšel. I přesto, že jsme si jasně řekli co na nás bude soupeř hrát. Sice jsme se dokázali vypořádat se soupeřovým presem a zdvojováním, ale zase jsme propadli v osobní obraně a hlavně v obraném doskoku. Tento doskok nás trápil celé utkání a náš soupeř z těchto získaných míčů nemilosrdně trestal. Celá čtvrtina nám bodově utekla a na začátku druhé to vypadalo na pořádný debakl. Od třetí minuty druhé části se však na hřišti začali dít věci. Naši hráči pochopili zadané úkoly z lavičky a začali je postupně plnit. Zrychlili jsme přechod na útočnou půlku, začali velmi těsně napadat soupeřovi hráče s míčem a v postupném útoku začali využívat naších rychlých nájezdů jeden na jednoho. To vše přineslo své ovoce, soupeř znejistěl a začal chybovat. Takto se nám podařilo postupně snížit náskok soupeře až na rozdíl pouhých pěti bodů. Bohužel jsme tuto hru nedokázali praktikovat i nadále. Začali jsme opět driblovat a hráči se přestali uvolňovat, což mělo za následek několik ztrát míčů a soupeř tak pohodlně odskočil až na hrozivý rozdíl třiceti bodů. V závěru utkání se nám podařilo skóre trochu zkorigovat a tak konečná prohra nebyla tak strašivá. I přes porážku však musím výkony hráčů vyzdvihnout a všechny pochválit za to co předvedli, protože určité momenty hry byli přesně to co potřebujeme do naší hry dostat a co budeme praktikovat v naší přípravě na kvalifikaci o ligu juniorů U 19. Do této přípravy chceme již zapojit i následující utkání ve finálové části a jsem přesvědčen, že hráči pochopili o co jde a své umění do této přípravy zapojí a prodají vše co umí.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.