Kadeti U17 - 6. a 7. kolo ligy dorostu

Poučíme se...?

Začátek utkání proti soupeři, který stejně jako my ještě nebyl poražen se nám vydařil. Hráli jsme rychle a vytvořili si mírný náskok, díky kvalitní obraně a dobrému přechodu do útoku. Bohužel jsme toto dokázali hrát pouze pět minut v první části. Soupeř pak na nás vytáhl obranu až k půlící čáře a to byla pro nás nepřekonatelná hráz. Nikdo nedokázal spolupracovat s hráčem, který měl míč a tak nás soupeř

jednoduše zdvojoval až ztrojoval a my jsme už jen odevzdávali hráčům Opavy míč za míčem. Nutno říct, že jsme to hráčům soupeře dost zjednodušili tím, že jsme s míčem zajížděli k postraní čáře, kde při zdvojení jsme nemohli vůbec nic dělat. Hráči, místo toho aby si rychle přihrávali, tak jsme hodně často všechno zkoušeli řešit driblingem, což soupeři také hodně pomáhalo při obraně našich hráčů. Když už se nám v některých situacích povedlo soupeře přejít, tak jsme ztroskotali na špatném zakončení. Bohužel nám v tomto utkání nešly ani trestné hody a ani střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. V obraně se nám vůbec nedařil obraný doskok a také spolupráce mezi hráči hodně vázla, snad ve všech obraných situacích. Naši hráči se nedokázali správně vyhecovat a působili jsme celkově dost odevzdaným dojmem. Nenašel se nikdo, kdo by ostatní dokázal strhnout k větší bojovnosti a tím tak snížit celkový rozdíl ve skóre. To všechno je o to smutnější, že ani soupeř nehrál nijak oslnivě, jenže jsme toho vůbec nedokázali využít. Porážka byla zcela zasloužená a musíme doufat, že hráči si svoji herní krizi vybrali dostatečně a v dalších zápasech se z tohoto poučíme a takovýto výkon již nikdy nezopakujeme.

BK Opava – BK Žďár 77:47 / 42:22 /

Body : Smolík – 13, Mazourek – 10, Götz – 9, Toman – 6, Moučka – 5, Němec – 4.

Toto utkání bylo pro nás z pohledu zachování postupových šancí nesmírně důležité. Hned na začátku bylo vidět na hráčích, že mají velkou chuť do hry a že se včerejší výkon nebude opakovat ani vzdáleně. Výborná obrana a rychlý přechod do útoku, nám zajistili vedení dvanáct nula. Soupeř byl zcela zaskočen naší dynamickou hrou a nebyl schopen na nás nic vymyslet. Ke konci první čtvrtiny jsme ještě dokázali náš náskok navýšit až na dvacet bodů. Začátek druhé části nás zastihl nepřipravené. Přestali jsme spolupracovat v obraně a v útoku jsme si nedokázali vytvořit tu správnou pozici pro zakončení. Soupeř toho využil a náš náskok začal stahovat. Naštěstí jsme tuto herní slabou chvilku měli jen pět minut. Potom jsme opět začali velmi dobře bránit a svůj náskok jsme tak získali zpět. Ve zbytku utkání jsme hráli velmi dobře v postupném útoku a i když soupeř přešel v obraně do zóny, tak jsme ji dobrými kombinacemi lehce překonávali. Jedinou tak trochu vadou na kráse, byl náš obraný doskok, kde jsme si nedokázali správně pohlídat soupeřovi hráče a ti nám pak dělali zbytečné problémy pod naším košem. Vysoká výhra byla naprosto zasloužená a předvedený výkon všech hráčů byl na výborné úrovni. Tímto jsme si zajistili druhou příčku v naší tabulce a tím i velkou šanci na postup do finále ligy. Teď nás čeká dvojzápas ze soupeřem z Brna, kde je nutné dvakrát zvítězit, abychom si tuto naši velmi dobrou pozici udrželi.

TJ Hladnov Ostrava – BK Žďár 57:90 / 25:48 /

Body : Mazourek – 28, Smolík – 22, Götz – 17, Moučka – 10, Toman – 8, Lacina – 5.