Kadeti opět v "ráji"

V Ráji 311, to je přesná adresa tréninkové haly pardubického basketbalového klubu, a přesně tam vyrazili tři z našich kadetů, na další tréninkový minikemp sbírat nové zkušenosti a rady. Dlouhodobá spolupráce našeho klubu s pardubickým klubem umožňuje našim hráčům absolvovat vybrané tréninky pod vedením trenérů pardubického SCM a hlavně v konkurenci nejen místních extraligových hráčů.

Honza Jeřábek, Fanda Beran a David Tomek tak spolu s dalšími pozvanými hráči odtrénovali dva velmi intenzivní tréninky pod vedením Dušan Bohunického a Pepy Příhonského, dvou trenérů mládeže a specialistů na rozvoj basketbalových dovedností. V jednom tréninku se pak zapojil i asistent pardubického A-týmu Adam Konvalinka. Čtvrtým trenérem do party byl trenér našeho klubu Honza Danko. Intenzitu a kvalitu tréninku si při zpětném pohledu pochvaloval Fanda Beran, který porovnával trénink v Pardubicích a ve Žďáře. 

Potkali jsme se s dalšími talentovaným hráči, kteří mají v budoucnu možnost trénovat a hrát v pardubickém sportovním centru mládeže SCM. Myslím, že jsme nepropadli, spíš naopak. Protože i ve Žďáře pod, vedením našich trenérů, trénujeme stejně intenzivně, tak nás požadavky v Pardubicích úplně nezaskočili. Pravda konkurence byla značná, ale myslím, že jsme se s tím vyrovnali dobře. Od trenérů máme s klukama vesměs pozitivní zpětnou vazbu.
František Beran - hráč týmu kadetů BK Vlci

O hráče našeho klubu bylo postaráno nejen na palubovce, kde se jim v některých momentech věnovali až 4 trenéři, ale i mimo ni. Po odpoledním tréninku se přesunuli na hotel a večeři. Ráno pak po snídani zpátky do haly. V tomto směru to bylo vlastně 24 profesionálních hodin, které obsahovaly herní trénink i trénink zaměřený na rozvoj dovednosti. Jak se shodli hráči i trenér, právě rozvoj dovedností je jednou z hlavních náplní tréninku v obou klubech. Požadavky na hráče i organizace tréninku jsou v obou klubech podobné, stejně jako některá tréninková cvičení a drily. Asi i proto, že trénují na úrovni obdobné extraligovým týmům, se kadetům letos daří v soutěži, kde jsou na průběžném 2. místě

V tréninku samozřejmě využíváme i poznatky a zkušenosti z těchto kempů a tréninkového procesu pardubické Beksy. Ta provázanost tu je už delší dobu z předchozích sezón. Matěj Danko a Marek Stejskal před touto sezónou do Pardubic přestoupili a úspěšně se zde prosazují. Jsem přesvědčen, že v budoucnu vyrostou v našem klubu i další hráči, kteří budou připraveni na extraligové soutěže.
Danko Jan - hlavní trenér kadetů U17

Kadety po tomto "zpestření" z minulého týdne čekají další soutěžní utkání již o tomto víkendu, kdy vyrážejí do Poděbrad a Brandýsa nad Labem. Pokud tato utkání zvládnou, poskočí na první místo skupiny B a fakticky si tak zajistí účast v nadstavbové části soutěže pro 6 nejlepších týmů. To je pro tým vedený Honzou Dankem první průběžný cíl pro tuto sezónu a k jehož naplnění jsou nyní velmi blízko.