Kadeti na venkovních palubovkách.

BVK Holice : Vlci Žďár 103:78 (23:23, 45:45, 76:66)

K sobotnímu utkání jsme odjeli do Holic, kde nás nečekal vůbec lehký soupeř. Od úvodního vhození míče do hry bylo jasné, že se bude hrát dobrý basket a soupeř nám nedá nic zadarmo. První polovina utkání byla velice vyrovnaná. Obě družstva se přetahovala ve vedení a tak po druhé čtvrtině byl stav vyrovnaný. V poločase jsme si v šatně řekli, že na ně vlítneme a pokusíme si udělat náskok. Bohužel stal se pravý opak, Holice přitvrdili v obraně a my množstvím chyb a zbytečnými ztrátami jsme soupeře pustili do hry. Rozjetý vlak už se nám nepodařilo zastavit a skóre nepříjemně narůstalo. Doufám, že si z tohoto utkání kluci vzali ponaučení a příště už takový výpadek koncentrace nedopustíme.

Tesla Pardubice : Vlci Žďár 44:80 (15:28, 18:45, 31:58)

Po sobotní porážce jsme chtěli odvézt z Pardubic plný počet bodů. Už od rozcvičení bylo na klucích vidět obrovskou koncentraci na utkání a odhodlání odvézt plný počet bodů do Žďáru. Od začátku utkání jsme hráli dobře na obranné polovině, kde soupeře neustálým tlakem na míč donutili k chybám, které jsme pak zužitkovali k rychlému přechodu na útočnou polovinu a jednoduchým zakončením. Kluci hráli velice dobře a zápas jsme si užívali až dokonce. JEN TAK DÁL.

Těmito dvěma zápasy jsme ukončili základní část dorostenecké ligy. Dovolte, abych Vás tímto pozval na další utkání nástavbové části, které se uskuteční příští sobotu na hale na Bouchalkách, kde přivítáme družstvo NH Ostrava B od 16:45hod. a v neděli družstvo BC Vysočina na hale na Stalingradě od 10:00hod.

Autor : J.Danko