Juniorky U19 v lize první výhra

Juniorky přišly o vítězství v sobotním utkání proti družstvu Olomouce 3 sekundy před koncem. Taktickými chybami dovolily soupeři otočit vyhrané utkání v posledních 50 sekundách, kdy vedly o 4 body. Začátek utkání jim vyšel  (7:0) ale vždy nechaly soupeře dotáhnout. Utkání bylo vyrovnané po celou hrací dobu. Hráčky Žďáru nedokázaly využít skutečnosti, že nejlepší 3 hráčky soupeře hrály celou 4 čtvrtinu se 4 fauly.

V neděli proti tradičnímu soupeři z Kyjova se dostávaly pomalu do tempa, ale ve druhé čtvrtině soupeřkám odskočily a postupně velmi pěknou hrou ze zabezpečené obrany a dobrou střelbou za 3 body (8 trojek) navyšovaly svoje skóre. Důležité vítězství, kterým se Žďár odrazil ode dna a snad bude tabulkou stoupat vzhůru.

BK Žďár – OSK Olomouc  48 : 49 (7:7,22:25,37:35)
Body: Kazdová 16, Slámová 8, Krajcigrová 8, Němcová 6, Smělíková 6, Chalupová 2, Krčálová 2,

BK Žďár – Jiskra Kyjov 79 : 45 (12:12,38:21,53:41)
Body: Kazdová 15, Chalupová 13, Krajcigrová 13, Slámová 13, Krčálová 10, Němcová 5, Smělíková 4, Bočková 4, Pazourová 2