Juniorky U19 v lize napolovic úspěšné.

Juniorky U19 v lize napolovic úspěšné.

Juniorky v sobotu na palubovce vedoucího Jičína nezačaly dobře. Proti zónové obraně se domácím podařilo vstřelit několik trojek a tak odskočily Žďáru na deset bodů. Po změně obrany se podařilo žďárským děvčatům přiblížit se domácím, ale druhá čtvrtina rozhodla o výsledku utkání. Střelba ze střední vzdálenosti se  nedařila, chyběl rychlý návrat do obrany a tak domácí družstvo rychlými protiútoky trestalo družstvo Žďáru. Ve druhém poločasu se podařilo snížit rozdíl skóre až na pět bodů, ale závěr opět patřil domácím hráčkám a ty zaslouženě vyhrály.

BSK Jičín – BK Žďár   74 : 57 (20:14,48:29,59:46)
Body:  Smělíková 13, Krajcigrová 10, Slavíková 8, Kazdová 7, Krčálová 6, Chalupová 6, Slámová 5, Bočková 2

V neděli na palubovce Liberce naopak Žďár začal utkání presem po celém hřišti a vedl 9 : 0. Bohužel opět chybami v obraně žďárské hráčky  dovolily domácím srovnat skóre a dokonce nechaly soupeře jít do mírného vedení. Naštěstí  se jim podařilo před poločasem odskočit Liberci několika rychlými protiútoky a do druhého poločasu šly s náskokem šesti bodů. Ve druhém poločasu vedení navýšily na rozdíl třinácti bodů a vypadalo to snadný závěr, bohužel opět chyby v obraně utkání zdramatizovaly. Naštěstí závěr utkání sehrály velmi takticky a podařilo se jim dohrát utkání do vítězného konce. Velice důležité vítězství v boji o sestup.

Lokomotiva Liberec – BK Žďár        58 : 64 (13:15,31:37,44:55)
Body:  Krajcigrová 15, Slavíková 13, Smělíková 9, Chalupová 9, Krčálová 6, Kazdová 6, Bočková 2, Slámová 2, Němcová 1, Pazourová 1