Juniorky přivezly dvě vítězství v lize U19

Juniorky neprohrály od  10.12.2017 a vítěznou sérii neporušily ani v Brandýse a v Liberci. V Brandýse domácí hráčky v úvodu utkání překonávaly zónovou obranu Žďáru dobrou střelbou a rychlými protiútoky a brzo vedly 9:2. Naštěstí se hostům podařilo zlepšenou obranou do konce čtvrtiny skóre srovnat. Ve druhé čtvrtině si hráčky Žďáru vypracovaly rozhodující náskok a škoda několika trojek v závěru poločasu, kterými domácí hráčky zkorigovaly skóre. Ve třetí čtvrtině dovolily žďárské hráčky Brandýsu dostat se na rozdíl 5 bodů, ale v poslední čtvrtině opět odskočily na konečný rozdíl. Domácí trápily Žďár dobrou střelbou (6 trojek).

V neděli Žďár v Liberci od začátku vedl a měl utkání pod kontrolou, ale v poslední čtvrtině mnoha chybami dovolil domácím utkání zdramatizovat, když se náskok ztenčil na 2 body. Naštěstí zlepšenou taktickou hrou v závěru utkání skóre navýšil skóre na konečný rozdíl.

BK Brandýs – BK Žďár 48 : 61 (11:11,23:35,40:48)
Body: Slavíková 20, Slámová 12, Smělíková 7, Bočková 4, Němcová 4, Chalupová 4, Roušarová 4, Krajcigrová 2, Krčálová 2, Poděbradská 2

Lokomotiva Liberec – BK Žďár    58 : 73 (10:15,24:35,43:48)
Body: Slavíková 18, Chalupová 12, Slámová 11, Krčálová 9, Krajcigrová 9, Smělíková 8, Roušarová 4, Němcová 2