Junioři vyhráli nadstavbu. O extraligu budou hrát doma

Fantastickou sezonu dotáhli do vytoužené cíle. Zbývá poslední a dost možná nejtěžší krok. Junioři po výhře v Jihlavě ovládli finálovou část ligové nadstavby a díky prvenství budou hostit baráž čtyř týmů o dvě vstupenky do nejvyšší české soutěže. O extraligu, která v nejstarší chlapecké mládežnické kategorii nebyla ve městě 22 let, si Vlci zahrají v domácí hale na Bouchalkách od 17. do 19. května. „Loni nám baráž vinou zranění utekla, mrzelo nás to. O to větší radost teď všichni máme, víme, kolik dřiny za tím je,“ říká v rozhovoru trenér Jan Danko.

V posledním derby zápase s Jihlavou jste už postup do baráže měli jistý. Pořád jste ale na dálku hráli s Prostějovem o celkové vítězství, které zaručovalo možnost pořádat třídenní barážový turnaj. O motivaci bylo postaráno?

Samozřejmě. Navíc s Jihlavou je motivace vždycky. Utkání jsme měli pod kontrolou od začátku až do konce. Všichni si zahráli a posledních šest minut dohrával ročník 2005, který se loučil s juniorskou kategorií. Předváděli jsme rychlý basket, vytvářeli jsme si hodně střeleckých příležitostí, proměňovali jsme trojky. Všechno si sedlo.

Čtyřčlennou baráž pro ročníky 2006 a mladší budeme hostit od 17. do 19. května v hale na Bouchalkách. Kdo do Žďáru přijede?

Kromě Prostějova, s nímž jsme se ve finálové skupině potkali, ještě Pelhřimov a Litoměřice, čili dva nejhorší celky z extraligy.

K dispozici už nebudete mít pět hráčů ročníku 2005 (Strážnického, Plevu, Hemzu, Kužela a Beneše). Jak vnímáte vaše šance na postup?

Předně chci klukům za všechny ty roky poděkovat. Jsme spolu od minižáků, kdy začínali pod Rosťou Veselým. Přál bych si, aby u basketu všichni vydrželi a dál je bavil. Základ našeho dlouhodobě úspěšného týmu byl ten, že kluci udělali dobrou partu. V ročníku 2005 a 2006 jsme měli 12 hráčů, kteří drželi dlouho pohromadě. A naše šance? Myslím si, že jsou vysoké. Samozřejmě ale nevíme, v jakých sestavách soupeři přijedou.

Od roku 2002 tady juniorská extraliga nebyla…

Cítíme, že tuhle šanci je potřeba využít. Chceme co nejlépe reprezentovat město a klub. Chceme dokázat, že i menší klub má díky dobrému přístupu a zapálení hráčů možnost dostat se mezi českou smetánku. Proto bych chtěl pozvat fanoušky, aby nám k extralize pomohli.

Trenér Jan Danko

Autor: Jiří Bubák