Junioři vybojovali doma dvě těžká vítězství

Junioři vybojovali doma dvě těžká vítězství

BK VLCI Žďár nad Sázavou  – BK Modřany Jižní Supi  82:76 (21:18, 39:35, 71:62)
Body: Lacina 17, Půlpán 13, Moučka 12, Šindelář 11, Götz 10, Mazourek 10, Smolík 6, Fidler 3, Grodl D. 0, Grodl F. 0, Trávníček 0, Topinka 0.

Do sobotního utkání s velmi silným soupeřem, který skončil v základní skupině jen těsně třetí na nepostupové pozici, jsme vstoupili velmi koncentrovaně a s odhodláním poprat se o vítězství. Od začátku utkání se hrál velmi rychlý a dynamický basketbal, kdy oba týmy bojovali o každý míč. Nám se dařilo zejména v obraně ubránit velmi šikovné podkošové hráče soupeře a když jsme k tomu přidali i dobrý obranný doskok s rychlým přechodem do protiútoku zakončený několika jednoduchými koši, byl poločasový rozdíl 8 bodů v náš prospěch. Druhý poločas jsme bohužel jako už tradičně začali mírně nekoncentrovaně a soupeř dokázal velmi rychle srovnat svoje manko ve skóre a dokonce jít do 1 bodového vedení. Proto musel následovat, opět jako už tradičně, oddechový čas, při kterém se družstvo dokázalo znovu zkoncentrovat a díky 10 bodové šňůře si vybudovat opět ztracený náskok. I za tohoto stavu však soupeř nesložil zbraně a bojoval o vítězství až do samého závěru. Naši hráči však dostáli svému názvu a jako správná smečka vlků, dokázali svojí houževnatostí a bojovností nakonec udolat soupeře a dovézt utkání do vítězného konce. Myslím, že toto utkání opět ukázalo stoupající herní i mentální úroveň celého týmu, který se nikdy nevzdává a dokáže zvednou hlavy i v momentech kdy je soupeř v určitých fázích zápasu o něco lepší. Pozitivem je také to, že u většiny hráčů je vidět i postupné zlepšení nejenom v obraně, ale i v jednotlivých útočných činnostech, včetně herního myšlení.              

BK VLCI Žďár nad Sázavou – Královští Sokoli Hradec Králové   96:84 (21:18, 39:35, 60:49, 71:62)
Body: Smolík 27, Moučka 17, Šindelář 15, Mazourek 10, Götz 10, Fidler 8, Topinka 5, Grodl F 3, Grodl D. 0, Trávníček 0.  

V neděli nás čekal opět další velmi silný soupeř z Hradce Králové, který k nám přijel s posíleným sebevědomím o sobotní výhru v Brně. Tento soupeř byl navíc o jeden bod před námi v tabulce, takže se hrálo vlastně o 2 body, které už by mohly mít rozhodující vliv na konečné umístění v tabulce. Naše družstvo se muselo navíc v tomto utkání obejít bez dvou stěžejních hráčů základní sestavy a to o rozehrávače Jakuba Lacinu a jediného klasického pivota Tomáše Půlpána. O to větší, však byla motivace ostatních hráčů dokázat, že i přes toto oslabení dokážeme tohoto soupeře podruhé za s sebou porazit. Průběh skoro celého utkání byl od začátku velmi vyrovnaný, protože soupeř hrál velmi disciplinovaně v obraně a v útoku dokázal velmi dobře využívat svojí výškovou převahu, což se projevilo zejména při útočném doskakování. Naše družstvo se naopak opět spoléhalo hlavně na bojovnost v obraně, kde se nám dařilo kombinovat osobní a zónovou obranu s rychlým přechodem do protiútoku, který se jsme také velmi často úspěšně zakončovali střelbou za 3 body. Tímto jsme dostávali soupeře pod stálý tlak a udržovali si po většinu utkání mírné vedení. Závěr utkání jsme navíc zvládli i velmi dobře takticky kdy jsme si ještě dokázali v postupném protiútoku připravit velmi dobré pozice k úspěšnému zakončení. Pozitivem tohoto utkání je i to, že se do hry zapojili také všichni hráči kategorie U17 a odvedli velmi dobrou práci. Zejména Jan Topinka k velmi dobré obraně přidal i velmi pěkných 5 bodů (z toho 1 trojka) a zaslouží si speciální pochvalu. Na závěr bych chtěl vyzvednou i výkon kapitána týmu Ondřeje Smolíka, který nastřílel soupeři celkem 27 bodů (z toho 7 trojek) a výrazným způsobem se tak podílel na našem vítězství. Za obdiv stojí i to, že jsem v tomto utkání nastříleli celkem 15 úspěšných trojkových pokusů s vysokou 50% úspěšností.

Myslím, že všichni hráči si opět po tomto víkendu potvrdili, že pokud budou chodit poctivě trénovat a v utkání budou mít snahu dodržovat herní systém, který se snažíme hrát, tak můžeme uspět s jakýmkoli soupeřem.

Martin Lukáš – trenér družstva U19

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.