Junioři U19 - zcela zasloužená porážka

Junioři U19 - zcela zasloužená porážka

5. kolo  nadstavba ligy juniorů U 19

BK Jindřichův Hradec – BK Vlci Žďár   =   88:70   / 48:35 /
Body : Götz – 18, Moučka – 13, Lacina – 12, Neuwirth – 10, Sedmík – 8, Smolík – 5, Toman a Mazourek – 2.

Prvních dvacet minut utkání pro nás bylo doslova očistcem. I když jsme věděli kde je náš soupeř nebezpečný a v čem vyniká, bohužel jsme vůbec nebyli schopni tyto jeho silné stránky pokrýt. Neustále jsme jej nechali najíždět do středu našeho vymezeného území a to jen kvůli tomu, že jsme špatně reagovali v našem obraném postavení a vůbec jsme spolu nedokázali komunikovat. Když už se stalo, že soupeř svůj nájezd neproměnil, tak nám zase jiný hráč velmi lehce doskočil míč a to mezi našimi třemi a někdy i čtyřmi hráči. K tomu jsme přidali ještě velké množství zbytečných faulů, které pramenili z nepozornosti a nepřipravenosti v obraně. To vše mělo za následek, že si soupeř zcela jednoduše vybudoval jasné vedení a i když se nám ho na konci první poloviny podařilo trochu zkorigovat, bylo pro celé utkání rozhodující. Na začátku třetí části jsme nepokryli soupeřovi střelce a během čtyř minut inkasovali čtyři trojky a bylo úplně rozhodnuto. Soupeř pak prostřídal svoji sestavu a to nám umožnilo rozdíl ve skóre trochu snížit, ale i tak si soupeř vývoj tohoto zápasu velmi pečlivě hlídal. Porážka byla zcela zasloužená, ale nutno říci, že i hodně zbytečná. Naši hráči na hřišti působili bez energie, nebyli schopni se navzájem podpořit a naše ztráty, kdy nám míč doslova někdy padal sám z rukou, nás neustále sráželi psychicky dolů. Celá naše hra, ale pramení jen a jen z toho, že na tréninku děláme vše na půl plynu. I když je před každým cvičením přesně vysvětleno co a jak má být nebo co a jak se má dělat, na co si hráči mají dát pozor a na co se zaměřit, tak bohužel naši hráči dělají vše jinak, zařazují si do cvičení své někdy až nesmyslné prvky a pak to v zápase podle toho vypadá. Pokud naši kluci nepochopí proč ty cvičení na tréninku děláme, nezmění svůj přístup a nasazení k těmto cvičením, tak se budeme trápit s každým i hodně slabým soupeřem a naše hra bude doslova samé zoufalství a beznaděj. Bez odpovědného přístupu bohužel nefunguje nic a to ani v normálním životě a až toto naši kluci pochopí, tak teprve potom budeme schopni se pohnout z místa a naši hru změnit k lepšímu.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.