Junioři U19 - silně oslabený tým...

Junioři U19 - silně oslabený tým

6. a 7. kolo  nadstavba ligy juniorů U 19

Tesla Pardubice – BK Vlci Žďár   =   63:86   / 30:42 /
Body : Mazourek – 29, Götz – 21, Neuwirth – 15, Lacina – 10, Moučka – 9, Němec – 2. 

Silně oslabený tým, kterému chyběli hned tři podkošový hráči, odjel k zápasu se soupeřem, který nás již dvakrát v této sezóně porazil. Silný tým Pardubic šel hned na začátku do vedení dvěmi přesnými trefami za tři body. Naše hráče to však nesrazilo, vzápětí skóre i hru vyrovnali a pomalu začali přebírat diktování hry. Naše hra byla založena na výborné obraně, kde jsme včasným přistupováním nepustili soupeře téměř k žádnému průniku pod náš koš a nutili jsme ho tak zakončovat pouze z dlouhých vzdáleností. Vše jsme navíc podpořili dokonalým obraným doskokem a na naše zvyklosti dokonce i rychlým přechodem na útočnou polovinu. Zde jsme si dokázali vytvořit bezpočet šancí na zakončení a soupeř chvílemi vůbec nevěděl koho nebo co má bránit dřív. Vybudovali jsme si tak do poločasu dvanácti bodový náskok, ale věděli jsme, že nás nečeká ještě vůbec nic lehkého. Třetí čtvrtina se nám povedla více než dobře. Soupeře jsme naší hrou dokonale vyřadili ze hry a chvílemi jsme vedli až o třicet bodů. V poslední části se sice soupeř trefil čtyřikrát za sebou za tři body, ale naši hráči vždy dokázali odpovědět a náskok si tak pečlivě udržovali. V závěru soupeř již nezvládl utkání ani po psychické stránce a tak jsme v poklidu utkání dotáhli do naprosto zaslouženého vítězství. Všech osm zúčastněných hráčů zaslouží velké poděkování za přístup a předvedenou bojovnost. Po dlouhé době bylo konečně na klucích vidět, že hrají s obrovskou chutí a že hra je baví. Snad jim toto nadšení ke hře vydrží i v posledních čtyřech zápasech letošní sezóny.

Královští Sokoli – BK Vlci Žďár    =     44:73    / 19:43 /
Body : Lacina – 17, Mazourek – 16, Götz – 14, Neuwirth – 13, Němec – 6, Grodl – 4, Moučka – 3.

Do utkání nastoupili oba dva týmy značně oslabeni. My jsme opět neměli tři podkošové hráče a Hradci chyběli také tři stěžejní hráči kvůli jarním prázdninám. Celé utkání vůbec nebylo moc dobré a ani moc pohledné. O výsledek celkem ani nešlo, protože po několika minutách hry bylo zcela jasné, že si odvezeme výhru, protože soupeř ani neměl moc zájem nám vzdorovat. První poločas se nám ještě jakž takž dařilo a celkem dobrou obranou jsme soupeře téměř nepustili do zakončení. Rozdíl ve skóre mohl být i daleko vyšší, kdybychom dokázali proměnit poměrně jednoduché akce. Ve třetí čtvrtině oba soupeři svůj výkon vygradovali k dokonalosti. Neuvěřitelné množství ztracených míčů, fatálních chyb při přihrávkách a totální nemohoucnost v zakončení, to byli hlavní příčiny proč tento zápas přestal být sledovatelný. S basketbalem to v těchto chvílích mělo společné jen koše, míč a rozhodčí. Přesto jsme se však dokázali několikrát i trefit do koše a náskok navýšit. Poslední část jsme sice zmenšili počet chyb a hráli o něco lépe, ale úroveň i tak byla špatná. Teď je jen potřeba tento nepovedený výkon hodit za hlavu a ve zbývajících třech zápasech na domácí palubovce předvést to nejlepší co umíme. Můžeme hrát naprosto v klidu, protože těmito dvěma výhrami jsme si zajistili, že už nemůžeme být ohroženi v žádném případě sestupem z ligové soutěže.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.