Junioři U19 - musíme naši hru změnit...

Junioři U19 - musíme naši hru změnit...

4. a 5. kolo  -  liga juniorů U 19
BK Nymburk B – BK Vlci Žďár    =   61:64   / 31:29 /
Body : Mazourek – 22, Moučka – 14, Lacina a Sedmík – 10, Götz – 4, Neuwirth – 3, Němec – 1.

V tomto utkání se nám nedařilo snad ve všem co jsme si mohli představit. Nefungovala nám spolupráce v obraně, kde jsme byli vždy pomalejší o jeden krok a dost špatný byl i náš obraný doskok. Opět jsme ze začátku nezachytili nástup soupeře a naším velmi laxním přístupem jsme jej nechali odskočit až na rozdíl dvanácti bodů. Sice jsme pak naši hru vylepšili, ale nedokázali jsme těžit z ubráněných útoků soupeře téměř vůbec nic. Ke konci prvního poločasu jsme pak naši hru dokázali celkově zrychlit a to přineslo stažení soupeřova náskoku až na pouhé dva body. Začátek třetí části nám, ale opět utekl a soupeř si své ztracené vedení vzal zpět. Pak konečně naši hráči pochopili co musí ve své hře změnit a co na soupeře platí. Dokázali jsme opět náskok stáhnout na nejtěsnější rozdíl a vše vypadalo už pro nás dobře. Jenže jsme lacinými chybami nedokázali v této hře pokračovat a znovu jsme nechali soupeře odskočit. Toto se opakovalo asi čtyřikrát. Poprvé jsme šli do vedení asi pět minut před koncem, ale znovu zbytečnými chybami jsme o vedení přišli. Utkání se nám podařilo otočit až dvě minuty před koncem. V dramatickém závěru jsme měli větší vůli po vítězství a tak jsme nakonec mohli slavit důležitou výhru. Sice jsme si za předvedený výkon, kdy jsme ztráceli velmi lacině míče, nemohli jsme se trefit ani z dálky a ani z z pod koše, vítězství tak trochu nezasloužili, ale hráči v závěru předvedli bojovný výkon a tak se nakonec podařilo vyhrát. Je třeba se ponaučit z udělaných chyb a v dalších zápasech hrát na plno již od začátku.

BC Kolín – BK Vlci Žďár     =   84:61   / 45:33 /
Body : Moučka – 16, Lacina – 15, Neuwirth – 10, Sedmík – 9, Mazourek – 7, Götz a Němec – 2.

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme našemu tradičnímu soupeři vrátit všechny předešlé porážky. Přesně jsme věděli co soupeř hraje a byli na to připraveni. Bohužel jsme však naprosto vybouchli v obrané činnosti. Naprosto katastrofický návrat hráčů do obrany, zavinil, že soupeř si velmi snadno proměňoval své rychlé protiútoky a z těchto nám dal více než polovinu celkových bodů. Ani obraný doskok vůbec nefungoval. Místo braní na záda jsme se soupeřem přeskakovali a většinu míčů tak nezískali. V útoku jsme vymýšleli naprosto nepochopitelné a někdy až zběsilé přihrávky a tím tak ztráceli míče. Bohužel jsme několikrát za útok ani neohrozili soupeřův koš. V závěru první půlky jsme náskok soupeře stáhli, ale hned na začátku čtvrtky třetí jsme jej nechali odskočit až na dvacet bodů. Pak už jsme jen střídali lepší momenty hry s těmi horšími. Chvíli to vypadalo, že jsme schopni se ještě zvednout a z utkáním něco udělat, ale byl to jen chvilkový moment a tak jsme nakonec zcela zaslouženě zápas prohráli. Je to škoda, protože utkání bylo v našich silách zvládnout daleko lépe. Nejvíc mě mrzí, že někteří hráči, kteří by měli naše družstvo táhnout, se na to takzvaně vykašlali. Když ztratili míč nebo se netrefili střelecky, tak místo návratu a bojovnosti si vyklusávali pomalu zpět do obrany, nebo se radši nechali vystřídat. Opět jsme nedokázali poslouchat pokyny trenérů a podle toho to vypadalo. Musíme si uvědomit, že pokud chceme v soutěži uspět, musíme naši hru změnit. Protože to co hráči hrají a myslí, že to dělají dobře, tak to rozhodně fungovat nebude. Každý se musí zamyslet sám a hodně změnit svůj přístup.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.