Junioři U19 - jednoznačně lepší soupeř!

Junioři U19 - jednoznačně lepší soupeř

9. a 10. kolo  -  liga juniorů U 19


GBA Europe B – BK Vlci Žďár   =   90:57  / 54:30 /
Body : Smolík – 13, Moučka a Sedmík – 9, Götz – 8, Lacina – 7, Němec – 6, Neuwirth – 3, Kolář – 2.

Od začátku až do konce utkání se hrál velmi rychlý, dynamický a agresivní basketbal. Domácí tým, který měl značnou výškovou převahu, využil všechny své šance a nemilosrdně trestal každou naši sebemenší chybičku. Naši hráči nedokázali ubránit soupeřovu střelbu za tři body a tato střelba se soupeřovi dařila více než dobře. Jen za první poločas nám jich nasázel deset. Nepomáhali nám ani oddechové časy a ani změna obrany na zónovou. Rozdíl ve skóre tak již v poločase byl více než dvaceti bodový. Ve třetí čtvrtce jsme se v našem trápení dostali až na samotné dno. Naše střelecká snaha si vybrala dovolenou a první body jsme dali až po sedmi minutách hry. To už jsme prostřídali všechny hráče a vyzkoušeli všechno možné, ale nic se nám prostě v tomto utkání nedařilo. Bohužel hodně je to také tím, že když jdeme do zakončení tak uhýbáme před obráncem a míč jen odhazujeme směrem na koš a doufáme, že to tam spadne a jsme hodně překvapení, že ono to tam nespadlo. V poslední části došlo k určitému zlepšení téměř všech činností a podařilo se nám trochu zkorigovat už hodně hrozivý rozdíl ve skóre. Výkon celého družstva a jeho nasazení bylo na dobré úrovni, ale soupeř byl prostě řečeno jednoznačně lepší a zcela zaslouženě vyhrál.

BK Jižní Supi – BK Vlci Žďár   =   75:83  / 30:44 /
Body : Lacina – 17, Götz – 16, Smolík a Neuwirth – 14, Moučka – 13, Sedmík – 9.

V prvních minutách jsme se na hřišti tak trochu hledali. Pustili jsme soupeře do lehkého vedení a celou první čtvrtinu jsme jen dotahovali. Opět jsme nedokázali proměňovat jasné možnosti a také střelba z dálky nebyla nic moc. Ve druhé části jsme se konečně chytili a to nejen za hlavu. Pochopili jsme, že když zrychlíme celý přechod a budeme hrát co nejjednodušeji, tak soupeř nemá žádnou šanci naše hráče ubránit. Tímto jsme vývoj utkání otočili a v poločase již měli náskok čtrnácti bodů. Po přestávce bylo celých sedm a půl minuty zcela v naší režii. Dokonalá obrana a výborný doskok nedovolili našemu soupeři dát ani jeden bod. My jsme dokázali rychlým přechodem náš náskok ještě navýšit. Škoda jen, že jsme opět dokázali zahodit hodně vyložených šancí, protože kdybychom proměnili i jen polovinu, tak bychom soupeře jasně deklasovali a mohli zbytek zápasu dohrát naprosto v klidu. Místo toho jsme polevili v soustředěnosti, přepnuli na pomalejší rychlost a nechali soupeře hrát to co potřeboval. Ten začal pomalu a jistě náš náskok stahovat. V poslední části jsme k tomu přidali i sérii faulů a tak byli i obavy zda utkání vůbec dohrajeme v rozumném počtu. Asi to všechno musíme dělat pro diváky, aby se v hledišti nenudili. Soupeř toho samozřejmě okamžitě využil a dokázal stáhnout až na rozdíl pouhých tří bodů. Naštěstí naši hráči měli velkou touhu po vítězství, dokázali se semknout a přesným plněním všech pokynů dotáhnout utkání do vítězného konce. Tato výhra byla pro nás z dlouhodobého hlediska velmi důležitá a všem hráčům děkuji za předvedený výkon a přístup k utkání.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.